Udostępnij
Tweetnij

Linux dla Galaxy S8? Jak najbardziej, z Samsung DeX

Stacja dokującą Samsung DeX można połączyć ją ze smartfonem Galaxy S8/S8+ lub ewentualnie Galaxy Note 8, a także monitorem, myszką i klawiaturą. Umożliwia ona w zasadzie stworzenie komputera ze smartfona. Dzięki nowej aplikacji kompatybilnej z DeX będziemy mogli również korzystać z Linuxa na swoich telefonach, a efekty przeniesiemy na większy ekran.

Stacę dokującą Samsung DeX można połączyć ze smartfonem Galaxy S8/S8+ lub ewentualnie Galaxy Note 8. Później łączymy ją także monitorem, myszką i klawiaturą. Umożliwia ona w zasadzie stworzenie komputera ze smartfona. Dzięki nowej aplikacji kompatybilnej z DeX będziemy mogli również korzystać z Linuksa na swoich telefonach, a efekty przeniesiemy na większy ekran.

samsung dex

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Samsung poinformował, że platforma DeX będzie mogła wykorzystywać system Linux z pomocą nowej aplikacji. Koreańska firma ma nadzieję, że w ten sposób sprawi, iż stacja dokująca będzie o wiele bardziej pociągająca dla deweloperów.

Linux on Galaxy to aplikacja mobilna, którą można pobrać do urządzenia Samsung Galaxy. Umożliwi programistom kodowanie w systemie Linux. Jeśli zatem musisz przetestować funkcję dla danego oprogramowania i nie możesz tego zrobić na Androidzie, Linux on Galaxy umożliwi uruchomienie tego programu.

Samsung DeX ułatwi kodowanie?

Kodowanie na małym ekranie nie jest szczytem marzeń programisty, ale warto pamiętać, że stacja dokująca Samsung DeX pozwala połączyć smartfony Galaxy Note 8 oraz Galaxy S8 i S8+ z myszą, klawiaturą i dowolnym ekranem Full HD , który jest dodatkowo wyposażony w port HDMI. Dzięki temu moc obliczeniowa smartfonu może być wykorzystana do tego, by potraktować go jako komputer. Dzięki dokowaniu swojego urządzenia Galaxy do stacji dokującej DeX, będziesz mógł umieścić kod na większym ekranie, jak na komputerze.

Źródło: Android Central

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij