Samsung w przyszłym tygodniu może pokazać Bixby 2.0

Katarzyna Dąbkowska, 2017-10-12 14:57
4

Samsung Bixby nie jest aż tak zaawansowany, jak chociażby Siri czy Google Assistant. Koreańska firma jednak nie poddaje się w wyścigach. Nie tak dawno pojawiły się plotki o powstawaniu wersji z numerem 2.0. Teraz dodatkowo okazuje się, że może ona zostać zaprezentowana już w przyszłym tygodniu na konferencji giganta.

Samsung Galaxy S8 Bixby

Samsung Bixby nie spotkał się z takim entuzjazmem, jakiego się spodziewano. Asystent głosowy nie ma aż tylu ciekawych funkcji, co przykładowo Google Assistant czy produkt od firmy Apple – Siri. Nie pomogło mu również to, że wersja anglojęzyczna pojawiła się ze znacznym opóźnieniem, ponieważ asystent nie był w stanie nauczyć się tego języka czy sprawa z seksistowskimi wpisami. Samsung jednak pracuje w pocie czoła nad załataniem wszystkiego i dodaniem nowych funkcji. Korea Herald donosi, że najprawdopodobniej nowa wersja asystenta zostanie zaprezentowana już w przyszłym tygodniu.

Samsung Bixby ze wsparciem dla różnych urządzeń firm zewnętrznych?

Plotka głosi, że Samsung Bixby 2.0 zostanie zaprezentowany podczas konferencji koreańskiej firmy, która ma odbyć się już w przyszłym tygodniu, 18 października. Aktualnie nie do końca wiadomo, co dokładnie ma wnosić nowa wersja asystenta. Mówi się jednak, że wniesie ona również wsparcie dla urządzeń i usług firm zewnętrznych, nie tylko smartfonów. Mówi się także, że Samsung zatrudnił nowego szefa działu usług w swojej siedzibie w Korei Południowej, aby pomóc w rozwoju Bixby’ego i innych usług opartych na sztucznej inteligencji. Funkcję tę ma pełnić Chung Eui-suk.

Wspomniane doniesienia to aktualnie jedynie plotki. Warto jednak wspomnieć, że szef działu urządzeń mobilnych, Koh Dong-Jin, zapowiedział już wcześniej, że wszystkie nie do końca dobrze działające funkcje z pierwszej wersji asystenta będą naprawione w wersji 2.0. Z całą pewnością zatem firma pracuje nad usprawnieniem Bixby’ego.

Źródło: Sammobile

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Android · Samsung · Smartfony · · · · · · · ·
  • daszek

    Może w wersji v34 zacznie mówić po polsku.

  • Marcin

    Chyba nie w tym dziesięcioleciu żyje. Nie dalej jak miesiąc temu widzialem test co potrafi bixby a co siri i przy bixbym wypadła jak uposledzony kot . O google juz nie wspomnę bo ten nic nie potrafi. Bixby bez problemu odpali i zamknie każdą aplikację co więcej mozna sterować naprawdę głębokimi ustawieniami podczas gdy siri nie potrafi zamknąć żadnej apki. Zablokować ekranu czy innych podstawowych operacji. Skoro mam asystenta to chce nie dotykać telefonu i ma mi wykonywać każde powierzone zadanie.

  • Marcin
  • Nazir

    Tak czy siak lipa w tym w Polsce