Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S9 zadebiutuje wcześniej niż rok po premierze Galaxy S8?

Samsung Galaxy S9 i S9+ zostaną zaprezentowane w przyszłym roku, ale rodzi się pytanie: kiedy to nastąpi? Jeśli wierzyć nowym plotkom, które przekazał Eldar Murtazin, to debiut nowych flagowców może odbyć się około miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Przy okazji dowiadujemy się, że Snapdragon 845 może początkowo znowu trafić do telefonów Koreańczyków.

Samsung Galaxy S9 i S9+ zostaną zaprezentowane w przyszłym roku, ale rodzi się pytanie: kiedy to nastąpi? Jeśli wierzyć nowym plotkom, które przekazał Eldar Murtazin, to debiut nowych flagowców może odbyć się około miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Przy okazji dowiadujemy się, że Snapdragon 845 może początkowo znowu trafić do telefonów Koreańczyków.

Samsung Galaxy S9

Samsung rozpoczął prace nad Galaxy S9 i S9+ jeszcze przed rynkowym debiutem modeli z serii Galaxy S8. Już wcześniej pojawiały się przypuszczenia, że nowe flagowce zostaną pokazane szybciej niż w rok po premierze poprzedników. Zdaje się to potwierdzać na Twitterze Eldar Murtazin.

Ok, Eldar Murtazin to Rosjanin, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji z obozu Koreańczyków. Niestety, często też się mylił. Twierdzi jednak, że premiera odbędzie się miesiąc wcześniej niż można by było się tego spodziewać. W jego tweecie czytamy jednak, że debiut Galaxy S9 i S9+ ma odbyć się miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Jeśli mamy na myśli „zazwyczaj”, to pamiętamy, że Samsung prezentował nowe modele z serii S przed targami MWC w Barcelonie, które przeważnie rozpoczynają się pod koniec lutego. Czyżby więc debiut miał odbyć się w styczniu? Trudno powiedzieć, czy tak się stanie. Prawdopodobnie nie i raczej powinniśmy spodziewać się premiery pod koniec lutego. Galaxy S8 został pokazany pod koniec marca, bo w wyniku fiaska z Note 7 Koreańczycy potrzebowali więcej czasu. Możliwe więc, że powrócą do tradycyjnego prezentowania smartfonów na MWC.

Samsung prawdopodobnie znowu będzie produkować procesory dla Qualcomma. Murtazin twierdzi, że Galaxy S9 dostaną układy Snapdragon 845 w pierwszej kolejności. Podobnie było w tym roku w przypadku Snapdragona 835. Ten najpierw trafił do Galaxy S8 i S8+. Dlatego inne flagowce z tym układem debiutowały na rynku trochę później.

Samsung pracuje nad Galaxy S9 od kilku miesięcy

Samsung Galaxy S9 i S9+ są w przygotowaniu już od kwietnia. Wtedy rozpoczęto prace nad ich ekranami i innymi kluczowymi komponentami. Niedługo po tym Koreańczycy zaczęli także współpracować z Qualcommem nad wspomnianym wcześniej Snapdragonem 845. Nowe flagowce powstają pod nazwami Star i Star2. Niedawno wspominaliśmy wam, że koreański gigant ruszył już z pracami nad firmware dla nowych modeli. Jedne z pierwszych wersji oprogramowania mają ciągi znaków G960FXXU0AQI5 i G965FXXU0AQI5. To oznacza, że mniejszy model to SM-G960, a większy to SM-G965, co w zasadzie nie powinno dziwić, prawda? Dokładna specyfikacja techniczna nie jest jednak znana. Najpewniej powinniśmy spodziewać się podwójnych aparatów, które zostaną zapożyczone z Note’a 8 oraz wielu innych udoskonaleń.

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij