Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i S8+ w końcu z obsługą Daydream VR

Google poinformowało oficjalnie, że Samsung Galaxy S8 i jego większa wersja – S8+ – otrzymały wsparcie dla Daydream VR. Nowa funkcja powinna być już widoczna, ponieważ Google już wydało aktualizację. Jest ona wdrażana etapami, więc wasze telefony Samusng Galaxy S8 i S8+ niedługo powinny obsługiwać Daydream VR.

Google poinformowało oficjalnie, że Samsung Galaxy S8 i jego większa wersja – S8+ – otrzymały wsparcie dla Daydream VR. Nowa funkcja powinna być już widoczna, ponieważ Google już udostępniło aktualizację. Jest ona wdrażana etapami, więc wasze telefony Samsung Galaxy S8 i S8+ niedługo powinny obsługiwać Daydream VR.

Samsung Galaxy S8 Google Daydream VR

Zarówno Samsung, jak i Google od dawna zapowiadały wsparcie dla Daydream VR dla Galaxy S8 oraz wersji Plus. Do tej pory jednak smartfony te nie doczekały się oficjalnej aktualizacji, choć niektórzy operatorzy wydawali swoje uaktualnienia. Teraz gigant z Mountain View potwierdza, że taka opcja jest już dostępna ogólnie dla S8 i S8+.

Informacja została przekazana z pomocą oficjalnego profilu giganta na Google+. Pojawił się tam wpis informujący o tym, że aktualizacja jest już wdrażana. Nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie widoczna na waszych smartfonach, ale bądźcie cierpliwi. Powinno pojawić się w najbliższym czasie.

Samsung Galaxy S8 nie jedyny z Daydream VR

Daydream to specjalna platforma zaprezentowana podczas I/O w minionym roku. Pozwala ona, jak sama nazwa wskazuje, na dostęp do mediów w wirtualnej rzeczywistości. Opiera się na trzech filarach – prócz specjalnej aplikacji użytkownik musi mieć również zestaw słuchawkowy kompatybilny z programem, a także smartfon obsługujący tę technologię. Na liście aktualnie jest niewiele takich urządzeń. Prócz wspomnianych S8 oraz S8+ wsparcie dla Daydream VR otrzymały takie smartfony jak Pixel, Moto Z, Huawei Mate 9 Pro, Porsche Design Mate 9, ZTE Axon 7 czy Asus Zenfone AR. Do końca roku ma być 11 telefonów oferujących takie wsparcie.

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij