Samsung usuwa seksistowskie opisy Bixby’ego dla Galaxy S8 w USA

Katarzyna Dąbkowska, 2017-07-20 15:43
1

Samsung udostępnił w końcu anglojęzyczną wersję aplikacji Bixby dla użytkowników Galaxy S8 ze Stanów Zjednoczonych. Tym jednak nie spodobało się to, jak Samsung opisał poszczególne wersje asystenta. Kobiecy odpowiednik wyszedł na miłą trzpiotkę, a męski – na stanowczego i pewnego siebie. Gigant już usunął te opisy.

Samsung Galaxy S8 Bixby

Bixby przeszedł długą drogę, by dotrzeć do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. W końcu jednak Samsung uporał się z językiem angielskim w aplikacji i teraz asystent może być używany przez naszych kolegów zza oceanu na telefonach Galaxy S8 i Galaxy S8+. Ale gigant już na wstępie zaliczył małą wpadkę.

Jak zapewne wiecie, asystent może przemawiać głosem kobiety lub mężczyzny. Każda z opcji jest opisana kilkoma słowami, a raczej hashtagami, które mają w krótki i przystępny sposób „zareklamować” jej walory. Problem w tym, że w angielskiej wersji, jak twierdzą użytkownicy, wyszło to bardzo seksistowsko.

Samsung Galaxy S8 Bixby

Męski odpowiednik głosu asystenta otrzymał trzy hashtagi z trzema oznaczeniami – stanowczy, pewny siebie i wyraźny. W przypadku wersji kobiecej są nimi – energiczny, pogodny i wyraźny. I choć takie opisy nie są negatywne, tak użytkownicy zwrócili uwagę, że ponownie klasyfikują płci.

Samsung usunął opisy z Bixby

Oczywiście, zostało to zauważone przez użytkowników, którzy zgłosili sprawę. Koreański gigant postanowił jak najszybciej zająć się sprawą. W odpowiedzi na pytanie Gizmodo odnośnie opisów gigant napisał, że pracuje w pocie czoła nad ich usunięciem. I tak się faktycznie stało. Chociaż sprawa została przez Samsunga bardzo szybko wyprostowana, będzie musiał się on uporać z kolejnym problemem wizerunkowym. Jak stwierdził sam gigant, ciągle uczy się nowych rzeczy od swoich użytkowników.

Źródło: TheVerge

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
  • Wojciech Wit Gruszczyński

    Aha. I muszą się uczyć, że seksizm jest niemile widziany?