Udostępnij
Tweetnij

Huawei przygotowuje aktualizację do systemu Android 8.0 z EMUI 6.0

Huawei przygotowuje dla użytkowników własnych smartfonów nową wersję nakładki, czyli EMUI 6.0. Zostanie ona wprowadzona wraz z systemem Android 8.0. Na ten moment nie ma jeszcze sprecyzowanych planów i nie wiemy jeszcze, które smartfony Huawei na pewno otrzymają aktualizację. Jest jednak niemal pewnym, że będą to flagowce z tego i zeszłego roku.

Huawei przygotowuje dla użytkowników własnych smartfonów nową wersję nakładki, czyli EMUI 6.0. Zostanie ona wprowadzona wraz z systemem Android 8.0. Na ten moment nie ma jeszcze sprecyzowanych planów i nie wiemy jeszcze, które smartfony Huawei na pewno otrzymają aktualizację. Jest jednak niemal pewnym, że będą to flagowce z tego i zeszłego roku.

Huawei Android 8.0 EMUI 6.0 aktualizacja

Najpierw wiadomość pojawiała się w postaci plotek, ale CEO Huawei, Richard Yu, już potwierdził te informacje. Nastąpiło to w trakcie konferencji China Internet Conference 2017 w Pekinie, gdzie szef chińskiej irmy ujawnił, że trwają prace nad optymalizacją Androida 8.0 pod kątem smartfonów Huawei. Aktualizacja ma zostać wydana wkrótce, ale prędko to raczej nie nastąpi.

Android 8.0 nie jest jeszcze gotowy. Spodziewamy się, że Google udostępni finalną wersję nowego systemu w przyszłym miesiącu. Wtedy partnerzy OEM zaczną ogłaszać własne plany związane z aktualizacją do tej wersji oprogramowania, choć część z nich, jak na przykład HMD Global Oy, czyli właściciel nowych Nokii, już to zrobiło.

Huawei wdroży system Android 8.0 z EMUI 6.0

To zapewne nie jest zaskoczeniem dla nikogo, prawda? Firma jest już znana z tego, że aktualizacje jej nakładki najczęściej zbiegają się z nową wersją Androida. W przypadku Xiaomi jest inaczej. Ten producent udostępnia nowe wersje własnego MIUI niezależnie od platformy Google’a.

Pierwsze urządzenia zapewne otrzymają aktualizację do EMUI 6.0 już jesienią tego roku, a właściciele tegorocznych flagowców, jak P10 czy nowego Honora 9, będą zapewne mogli brać udział w beta testach uaktualnienia. Na razie jeszcze nie wiadomo, które dokładnie smartfony otrzymają nowe EMUI 6.0. W zeszłym roku producent nieco zawiódł użytkowników starszych modeli, którym nie udostępnił Nougata. Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze poczekać, ale jest niemal pewnym, że Android 8.0 z nowym EMUI trafi na następujące smartfony:

  • P10 i P10 Plus
  • Mate 9
  • P9 i P9 Plus
  • Mate 8
  • Honor 9
  • Honor 8 Pro
  • Honor 8

Na aktualizację załapią się pewnie także wybrane średniaki. Nowości planowane w EMUI 6.0 na razie nie są znane. Poprzednia wersja nakładki wniosła naprawdę sporo udoskonaleń, gdzie na szczególna uwagę zasługiwało ułatwienie dostępu do wielu funkcji. Nowy system Chińczyków najpewniej zadebiutuje ze smartfonem Huawei Mate 10, którego premiery spodziewamy się jesienią. Ostatnie plotki sugerują, że nastąpi to nieco wcześniej niż rok od premiery Mate’a 9, już w październiku. Cóż, pozostaje czekać na więcej informacji, które zapewne poznamy w ciągu kilka najbliższych tygodni.

źródło: Weibo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij