Udostępnij
Tweetnij

OnePlus 5 ma tak naprawdę 1,6-krotny zoom optyczny

OnePlus 5 zaprezentowany dwa dni temu ma podwójny aparat fotograficzny z tyłu obudowy, który oferuje dwukrotny, bezstratny zoom. Czy jednak oznacza to, że jest to właśnie taki zoom optyczny? Carl Pei, CEO chińskiej firmy postanowił to wyjaśnić i przekazał, że w rzeczywistości zoom optyczny jest 1,4-krotny. Jak więc to działa?

OnePlus 5 zaprezentowany dwa dni temu ma podwójny aparat fotograficzny z tyłu obudowy, który oferuje dwukrotny, bezstratny zoom. Czy jednak oznacza to, że jest to właśnie taki zoom optyczny? Carl Pei, CEO chińskiej firmy postanowił to wyjaśnić i przekazał, że w rzeczywistości zoom optyczny jest 1,6-krotny. Jak więc to działa?

OnePlus 5

Carl Pei, CEO OnePlusa stara się wyjaśniać różne niedomówienia związane z nowym pogromcą flagowców, jak chociażby to, że OnePlus 5 ma tak zmodyfikowane oprogramowanie, że to „oszukuje” w benchmarkach. Szef firmy zabrał również głos w sprawie zoomu optycznego, który oferuje podwójny aparat fotograficzny nowego telefonu. Ten w rzeczywistości nie jest dwukrotny.

OnePlus 5 ma aparat fotograficzny, który w rzeczywistości oferuje 1,6-krotny zoom optyczny. Ten bezstratny jest jednak dwukrotny. Z informacji przekazanych przez CEO firmy wynika, że pozostałe 0,4x realizowane jest z użyciem technologii o nazwie SmartCapture.

Nie zmienia to jednak faktu, że bezstratny zoom, jakby nie był realizowany, nadal będzie bezstratny i po dwukrotnym powiększeniu zdjęcia nie powinno być widać żadnych strat w jakości. Podobnie jest w iPhonie 7 Plus, ale ten rzeczywiście ma dwukrotny zoom optyczny i 10-krotny cyfrowy. Ten ostatni jest jednak stratny.

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij