Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi ma sprzedać w tym roku ponad 80 mln smartfonów

Xiaomi to jeden z większych producentów smartfonów, ale z pewnością nie jeden z tych największych. Chińczycy pozostają na razie w cieniu kolegów z Huawei, Oppo czy Vivo, ale prognozy na ten rok są całkiem dobre. Xiaomi ma do końca tego roku osiągnąć sprzedaż przewyższającą 80 mln smartfonów, co jest już bardzo dobrym wynikiem.

Xiaomi to jeden z większych producentów smartfonów, ale z pewnością nie jeden z tych największych. Chińczycy pozostają na razie w cieniu kolegów z Huawei, Oppo czy Vivo, ale prognozy na ten rok są całkiem obiecujące. Xiaomi ma do końca tego roku osiągnąć sprzedaż przewyższającą 80 mln smartfonów, co jest już bardzo dobrym wynikiem.

Xiaomi Mi Zone Warszawa Arkadia ABC Data

Kevin Wang opublikował nowe notatki, w których prognozuje tegoroczną sprzedaż smartfonów Xiaomi. Analityk uważa, że w tym kwartale chiński gigant sprzeda około 23 mln smartfonów, a w trzecim kwartale sprzedaż ma wzrosnąć do 28 mln sztuk. Dlatego do końca roku firma może liczyć na przekroczenie bariery 80 mln sprzedanych smartfonów, co jest już bardzo dobrym wynikiem.

Xiaomi na razie pozostaje w cieniu kolegów z Huawei, Oppo i Vivo, ale w rzeczywistości ma szansę im zagrozić. Nie w ciągu najbliższych miesięcy, ale lat już tak. Tym bardziej, że Chińczycy notują coraz lepsze wyniki sprzedaży m.in. za sprawą wchodzenia na kolejne rynki, jak naszą Polskę. U nas telefony z logo Mi sprzedają się naprawdę dobrze. To samo dotyczy budżetowych modeli z serii Redmi oferowanych w Indiach.

ABC Data i Xiaomi na początku tego miesiąca otworzyli strefę Mi Zone w warszawskiej Arkadii. To krok na celu zwiększenia widoczności marki w kraju. W konsekwencji ma to polepszyć i tak już dobrą sprzedaż telefonów Mi.

źródło: Weibo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij