Udostępnij
Tweetnij

Eurobank też wprowadza Android Pay, ale tylko dla użytkowników kart Visa

Eurobank jest kolejnym polskim bankiem, który zaadaptował usługę Android Pay. Mogą z niej skorzystać ci klienci banku, którzy mają karty kredytowe Visa. Niestety, o osobach ze zwykłymi kartami płatniczymi tym razem nie pomyślano. Dla nich jednak eurobank udostępnia płatności z użyciem technologii HCE.

Eurobank jest kolejnym polskim bankiem, który zaadaptował usługę Android Pay. Mogą z niej skorzystać ci klienci banku, którzy mają karty kredytowe Visa. Niestety, o osobach ze zwykłymi kartami płatniczymi tym razem nie pomyślano. Dla nich jednak eurobank udostępnia płatności z użyciem technologii HCE.

ING Bank Śląski Mastercard w telefonie płatności smartfonem HCE Android Pay

Eurobank dołącza do wąskiej liczby polskich banków, w których dostępny jest Android Pay. Usługę udostępniono dla klientów mających karty kredytowe Visa. Dla osób posiadających jedynie karty debetowe dostępna jest opcja oparta na technologii HCE.

– Konsekwentnie wprowadzamy nowoczesne technologie, które mają ułatwić klientom codzienne korzystanie z banku. W 2016 r. zaoferowaliśmy klientom zbliżeniowe płatności smartfonem w standardzie HCE. Rok wcześniej udostępniliśmy m.in. widget na urządzenia Apple – jako pierwszy bank w Polsce, a także responsywny serwis bankowości internetowej (RWD), program IBM Security Trusteer Rapport oraz Touch ID. Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych – podkreśla Wojciech Humiński, wiceprezes eurobanku.

– Bardzo się cieszymy, że klienci eurobanku mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze – i znacznie szybsze – od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce oraz w kolejnych aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

Z informacji przekazanych przez eurobank wynika, że 77% kart w Polsce pozwala płacić zbliżeniowo i 62% wszystkich transakcji bezgotówkowych dokonuje się właśnie w ten sposób. Z użyciem usługi Android Pay jest to jeszcze wygodniejsze, bo wtedy wystarczy mieć przy sobie telefon, z którym dziś nikt się nie rozstaje. Wtedy można nie nosić ze sobą karty.

źródło: informacja prasowa

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij