Udostępnij
Tweetnij

Android O wprowadza usprawnienia w wyszukiwarce ustawień

Android O Developer Preview 2 wprowadza wiele pomniejszych nowości, o których Google głośno nie mówi. Kolejnymi, które odkryto są usprawnienia obejmujące wyszukiwarkę ustawień, gdzie można odnajdywać konkretne aplikacje. Poza Android O DP2 w końcu pozwala korzystać z funkcji automatycznego włączania Wi-Fi w pobliżu zaufanych sieci.

Android O Developer Preview 2 wprowadza wiele pomniejszych nowości, o których Google głośno nie mówi. Kolejnymi, które odkryto są usprawnienia obejmujące wyszukiwarkę ustawień, gdzie można odnajdywać konkretne aplikacje. Poza Android O DP2 w końcu pozwala korzystać z funkcji automatycznego włączania Wi-Fi w pobliżu zaufanych sieci czy pauzować duże aktualizacje.

Android O Picture-in-Picture

Android O Developer Preview 2 udostępniono wcześniej w tym tygodniu, zaraz po pierwszej konferencji na Google I/O 2017. Nowa wersja systemu wprowadziła wiele większych, jak i pomniejszych nowości. Oczywiście, gigant z Mountain View nie mówi oficjalnie o wszystkich modyfikacjach, ale redaktorzy serwisu Android Police cały czas przeczesują oprogramowanie i starają się znaleźć nowe funkcje.

Android O ma udoskonaloną wyszukiwarkę ustawień

Wraz z Androidem 5.0 Lollipop Google wprowadziło do ustawień wyszukiwarkę, gdzie można łatwo odnaleźć konkretną funkcję. Android O wprowadza udoskonalenia obejmujące tę funkcję. Po pierwsze, pojawia się dodatkowy opis w postaci mniejszego tekstu pod wynikami wyszukiwania. Najważniejszą nowością jest tu jednak możliwość uzyskania dostępu w wynikach do konkretnych aplikacji. Jak dobrze wiemy, w ustawieniach znajduje się dedykowana sekcja dla aplikacji, ale wyszukiwarka nie obejmowała do tej pory zainstalowanych aplikacji czy gier. Teraz to się zmienia i w te sposób łatwo dostać się do konkretnej pozycji. Zmiany widzicie na poniższym zrzucie ekranowym.

Android O

Android O DP2 wprowadza nową funkcję dla Wi-Fi

Google udostępniając Androida O Developer Preview 1 w marcu wspomniało, że system pozwoli na automatyczne włączanie Wi-Fi w pobliżu zaufanych sieci. Ok, ale taka funkcja w pierwszej becie nie działała. Android O DP2 to zmienia i funkcja w końcu działa. Jej ustawienie znajduje się w sekcji Sieć i internet, Wi-Fi i Ustawienia Wi-Fi. To przełącznik o nazwie Włącz Wi-Fi automatycznie. Aktywacja funkcji powoduje, że Wi-Fi zostanie włączone w pobliżu sieci o dobrej jakości sygnału i tylko tych zapisanych. Na przykład w domu.

Android O

Google pozwala pauzować aktualizacje

Pobierając aktualizacje automatyczne pojawia się nowa funkcja w postaci możliwości zapauzowania. To opcja o nazwie Wstrzymaj pobieranie, którą widzicie poniżej. Pojawiła się on w przypadku pobierania większej aktualizacji. W trakcie mniejszej aktualizacji OTA wydanej dla Androida O Developer Preview 2 w dzień po premierze takiej kontrolki nie było widać. Możliwe więc, że pojawi się ona jedynie przy dużych uaktualnieniach, a przy tych małych nie będzie dostępna.

Android O

Oprogramowanie w finalnej postaci zostanie wydane dla wszystkich dopiero późnym latem tego roku. Do tej pory w systemie na pewno pojawi się jeszcze więcej pomniejszych nowości. Gdy to nastąpi, to z pewnością wam o tym napiszemy.

źródło: AndroidPolice (2)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij