Android O wprowadza nowe informacje w ustawieniach dla baterii

Dritone, 2017-05-19 16:10
0

Google od lat stara się walczyć z zużyciem energii baterii w smartfonach czy tabletach. Android O ma wprowadzić na tym polu kolejne udoskonalenia. System zawiera w ustawieniach nowe menu związane z użyciem energii. W ten sposób Android ma dostarczać lepsze informacje na temat aplikacji i tego, jak pochłaniają akumulator.

Android O ustawienia baterii

Android O wprowadza nie tylko nowe emoji, ale także nowe mechanizmy mające dławić aplikacje działające w tle. W ten sposób powinny one zużywać mniej energii baterii. Co za tym idzie, czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora powinien ulec wydłużeniu. Przy okazji w Androidzie O wprowadzono nowe menu w ustawieniach, które ma lepiej wyjaśniać zużycie baterii.

Google zaszyło w Androidzie O menu, które widzicie na poniższych zrzutach ekranowych. Najpierw widać poziom naładowania i szacowany czas pozostały do wyłączenia telefonu. Niżej znajduje się informacja o ostatnim naładowaniu. Niżej znajdziemy konkretne aplikacje i tutaj pojawiają się nowe szczegóły, które pozwolą lepiej zrozumieć, co dzieje się z baterią telefonu.

Android O bateria Android O bateria

Jeśli dotkniemy palcem jedną z aplikacji na liście, to zobaczymy informacje jaśniej obrazujące to, jak dana aplikacja zużywa energię w kontekście całego użytkowania telefonu. Można zobaczyć zarówno informacje o czasie użytkowania, jak i zużyciu energii w tle. Tutaj znajduje się także przełącznik, który pozwala w prosty sposób ograniczyć aktywność w tle.

Android O bateria

Najpewniej podobne menu będzie pojawiać się w nakładkach partnerów Google’a. Nastąpi to pewnie w momencie udostępniania przez nich aktualizacji do systemu Android O. Na to jednak trochę sobie poczekamy, choć Project Treble sugeruje, że potem powinno być lepiej.

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · · · · · · ·