Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 z eSE od Gemalto na wybranych rynkach

Samsung Galaxy S8 jest już dostępny w Polsce. Firma Gemalto poinformowała właśnie, że telefon otrzyma rozwiązania eSE na wybranych rynkach. Pomogą one w zabezpieczeniu danych użytkowników i ochronie przed włamaniami. Są również kompatybilne z platformą Android Pay.

Samsung Galaxy S8 jest już dostępny w Polsce. Firma Gemalto poinformowała właśnie, że telefon otrzyma rozwiązania eSE na wybranych rynkach. Pomogą one w zabezpieczeniu danych użytkowników i ochronie przed włamaniami. Są również kompatybilne z platformą Samsung Pay.

Firma Gemalto poinformowała, że telefony Galaxy S8 będą dostępne na kilku wybranych rynkach z zainstalowanymi rozwiązaniami eSE (embedded secure element). Jest to inteligentny chip, który wespół z odpowiednim oprogramowaniem i aplikacjami, skutecznie zabezpiecza przed włamaniami.

Samsung Galaxy S8 z bezpieczniejszym Samsung Pay

Nowe rozwiązania będą dostępne jedynie na wybranych rynkach. Największym zastosowaniem cieszyć się będzie Samsung Pay, czyli platforma, która pozwala na płatności z pomocą smartfona. Poza tym technologia pozwala na uwierzytelnianiu tożsamości i ochronie danych na urządzeniach osobistych, takich jak smartfony czy tablety. Warto wspomnieć, że została już zastosowana w smartfonach z serii Galaxy A dostępnych na całym świecie, a także w Galaxy C w Chinach.

– Gemalto jest podekscytowane tym, że zostało wybrany na jednego z dostawców Samsunga do nowego Galaxy S8 i innych smartfonów. Z przyjemnością przedstawiamy im kompleksowe rozwiązanie, które dowodzi, że nasza strategia oparta na najnowocześniejszych wbudowanych elementach zabezpieczających jest skuteczna – mówi Suzanne Tong-Li z Gemalto.

S8 dostępny jest już w polskich sklepach. Przypomnijmy, że Galaxy S8 pobił rekordy przedsprzedaży w Polsce. Być może w przyszłości smartfon doczeka się nowych funkcji. Ostatnio informowaliśmy, że nowy flagowiec Samsunga ma niewykorzystany OIS w przednim aparacie.

Źródło: Gemalto

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij