Udostępnij
Tweetnij

Telefon Google 9.0 ujawnia planowane funkcje dla Androida O

Telefon Google 9.0 to najnowsza wersja aplikacji, z której wiele osób korzysta każdego dnia. W tej wersji nie dostrzeżono zmian wizualnych, ale okazuje się, że Google zaszyło w niej planowane funkcje z myślą o systemie Android O! Plany giganta ujawnia kod aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję serwisu Android Police.

Telefon Google 9.0 to najnowsza wersja aplikacji, z której wiele osób korzysta każdego dnia. W tej wersji nie dostrzeżono zmian wizualnych, ale okazuje się, że Google zaszyło w niej planowane funkcje z myślą o systemie Android O! Plany giganta ujawnia kod aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję serwisu Android Police.

Telefon Google 9.0 Android O

W połowie lutego udostępniono Telefon Google 8.0, który wprowadził pewne nowości. Tymczasem na dniach udostępniono kolejną dużą aktualizację dla tej aplikacji, czyli Telefon Google 9.0. Okrągła zmiana w numeracji sugeruje, że zmian i nowości powinno trochę być. Wszak przeskoczenie z wersji 8.x do 9.0 powinno do czegoś zobowiązywać. Niby tak, ale w aktualizacji aplikacji nie dostrzeżono nic widocznego gołym okiem. Okazuje się, że Google jednak ukryło planowane funkcje w kodzie aplikacji, którą prześwietlił serwis Android Police.

Telefon Google 9.0 wprowadzi grupowanie powiadomień z systemem Android O

Jedną z najważniejszych nowości w systemie Android O będzie grupowanie powiadomień. Telefon również wykorzysta możliwości nowych funkcji. Ujawniają to następujące wzmianki w kodzie.

<string name=”notification_channel_incoming_call”>Incoming calls</string>
<string name=”notification_channel_ongoing_call”>Ongoing calls</string>
<string name=”notification_channel_missed_call”>Missed calls</string>
<string name=”notification_channel_voicemail”>Voicemails</string>
<string name=”notification_channel_external_call”>External calls</string>
<string name=”notification_channel_misc”>Miscellaneous</string>

Android O pozwoli więc w telefonie grupować powiadomienia na podstawie połączeń przychodzących, wychodzących, nieodebranych, zewnętrznych, nagrań z poczty głosowej i różnych. Tak więc kanałów do grupowania będzie sześć. Kiedy to zacznie działać? Prawdopodobnie wraz z drugą wersją systemu Android O dla deweloperów, która powinna zostać wydana po majowej konferencji Google I/O 2017.

Telefon Google 9.0 ukrywa też w kodzie wzmianki na temat możliwości wysyłania i odbierania zdjęć bezpośrednio na ekranie rozmowy. To będzie pewnie jakość połączone z aplikacją Wiadomości, ale dzięki temu nie będzie trzeba do niej przechodzić, aby zobaczyć przesłane zdjęcie. Fotka powinna wyświetlić się na ekranie rozmowy. Android Police wspomina także no nowych wiadomościach tekstowych, które będą mogły być wysyłane po zakończeniu rozmowy lub też jej odrzuceniu. Aplikacja zawiera także ukryte kody dla klawiatury numerycznej dla telefonów Motoroli. I, co najciekawsze, pojawiają się też grafiki prezentujące… łapy psa i kota. Prawdopodobnie jest to związane z jakimś easter eggiem, ale nie ma jeszcze co do tego pewności.

Aktualizacja do Telefonu Google’a z numerem 9.0.153787429 jest już wdrażana poprzez Sklep Play. Ci z was, którzy korzystają ze zgodnych urządzeń mogą także skorzystać z pliku APK. Oczywiście, instalowanie aplikacji z niezaufanych źródeł (czyli spoza Sklepu Play) nie zawsze jest bezpieczne i robicie to jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij