Udostępnij
Tweetnij

Android O umożliwia włączenie Picture-in-Picture dla wszystkich aplikacji

Jedną z najważniejszych nowości w systemie Android O, który na razie znajduje się na wczesnym etapie beta testów, jest wsparcie dla trybu Picture-in-Picture na wszystkich urządzeniach, a nie tylko na telewizorach. To jednak zależy od deweloperów aplikacji, ale prosty trik sprawia, że tryb PiP w systemie Android O można włączyć dla wszystkich programów.

Android O Picture-in-Picture

Google wprowadziło wsparcie dla trybu Picture-in-Picture już w zeszłym roku, wraz z Androidem 7.0 Nougat. Niestety, wyłącznie na telewizorach. W tym roku to się zmieni i Android O wprowadzi obsługę PiP także na urządzeniach z mniejszymi ekranami, jak smartfonach czy tabletach. Deweloperzy aplikacji mogą już przygotowywać własne programy pod kątem Picture-in-Picture i to od nich zależy implementacja takiej funkcji. W Android O Developer Preview można jednak już to włączyć. W jaki sposób?

Android O Developer Preview pozwala aktywować Picture-in-Picture z użyciem Kalibratora System UI. Dostęp do niego można uzyskać po dotknięciu i przytrzymaniu ikonki ustawień na górnym pasku ekranu z szybkimi skrótami. Następnie trzeba udać się do sekcji Pasek nawigacji i dodać dodatkowy przycisk (z prawej czy lewej strony). Jako typ przycisku należy wybrać Klawisz i przypisać mu wartość 171.

Potem już trzeba tylko uruchomić aplikację, gdzie można oderwać okienko, na przykład YouTube’a i skorzystać z utworzonego przycisku. Po chwili pojawi się dodatkowe okienko. Można je umieścić w dowolnym miejscu ekranu i uruchomić dowolną aplikację. Małe okienko zawsze będzie na wierzchu.

Android O Picture-in-Picture

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij