Android O umożliwia włączenie Picture-in-Picture dla wszystkich aplikacji

Dritone, 2017-04-20 17:19
0

Jedną z najważniejszych nowości w systemie Android O, który na razie znajduje się na wczesnym etapie beta testów, jest wsparcie dla trybu Picture-in-Picture na wszystkich urządzeniach, a nie tylko na telewizorach. To jednak zależy od deweloperów aplikacji, ale prosty trik sprawia, że tryb PiP w systemie Android O można włączyć dla wszystkich programów.

Android O Picture-in-Picture

Google wprowadziło wsparcie dla trybu Picture-in-Picture już w zeszłym roku, wraz z Androidem 7.0 Nougat. Niestety, wyłącznie na telewizorach. W tym roku to się zmieni i Android O wprowadzi obsługę PiP także na urządzeniach z mniejszymi ekranami, jak smartfonach czy tabletach. Deweloperzy aplikacji mogą już przygotowywać własne programy pod kątem Picture-in-Picture i to od nich zależy implementacja takiej funkcji. W Android O Developer Preview można jednak już to włączyć. W jaki sposób?

Android O Developer Preview pozwala aktywować Picture-in-Picture z użyciem Kalibratora System UI. Dostęp do niego można uzyskać po dotknięciu i przytrzymaniu ikonki ustawień na górnym pasku ekranu z szybkimi skrótami. Następnie trzeba udać się do sekcji Pasek nawigacji i dodać dodatkowy przycisk (z prawej czy lewej strony). Jako typ przycisku należy wybrać Klawisz i przypisać mu wartość 171.

Potem już trzeba tylko uruchomić aplikację, gdzie można oderwać okienko, na przykład YouTube’a i skorzystać z utworzonego przycisku. Po chwili pojawi się dodatkowe okienko. Można je umieścić w dowolnym miejscu ekranu i uruchomić dowolną aplikację. Małe okienko zawsze będzie na wierzchu.

Android O Picture-in-Picture

źródło: XDA-Developers

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · Poradniki · Porady na Androida · · · · · · · · ·