Udostępnij
Tweetnij

Huawei P10 ma różne kości pamięci? Huawei odpowiada

Najnowsze raporty mówią, że Huawei P10 ma instalowane różne kości pamięci. W niektórych mają się znajdować moduły UFS 2.0 lub UFS 2.1, w innych natomiast eMMC 5.1. Stąd także rozbieżności w testach. Huawei postanowiło zatem skomentować sprawę i wydało stosowne oświadczenie.

Najnowsze raporty mówią, że Huawei P10 ma instalowane różne kości pamięci. W niektórych mają się znajdować moduły UFS 2.0 lub UFS 2.1, w innych natomiast eMMC 5.1. Stąd także rozbieżności w testach. Huawei postanowiło zatem skomentować sprawę i wydało stosowne oświadczenie.

Sieć obiegły wieści, że Huawei instaluje w swoim najnowszym flagowcu różne rodzaje pamięci. Informacja wypłynęła po tym, jak pierwsi użytkownicy zaczęli testować urządzenie, a wyniki znacznie różniły się od siebie. Z testów wnioskować można, że chiński gigant instalował w jednych urządzeniach moduły UFS 2.0, w innych UFS 2.1, a nawet eMMC 5.1, co daje tak rozbieżne wyniki. Użytkownicy podnieśli więc głosy, że Huawei ich oszukuje, bo za każde P10 muszą zapłacić taką samą cenę.

Huawei P10 aparat fotograficzny DxOMark

Huawei nie zaprzecza

Co na to produent? Gigant nie zaprzecza doniesieniom. Tłumaczy jednak, że pamięci są dostarczane przez wiele firm, które Chińczycy uznali za bardzo wiarygodne i niezawodne. Podzespoły mogą się zatem różnić, ale wszystkie wyniki wygenerowane przez P10 z różnymi modułami mieszczą się w granicach normy, tak więc gigant nie zamierza zmieniać swojej polityki.

W oficjalnym oświadczeniu pojawiły się informacje, że wrażenia z korzystania z P10 dzielą się pomiędzy wiele czynników związanych zarówno z oprogramowaniem, jak i samym sprzętem. Co więcej, procesory Kirin czy aparat będą ciągle ulepszane, aby użytkownik mógł cieszyć się z jak najlepszych doświadczeń.

Według chińskiej firmy wydajność pamięci wykazana w testach wykonywanych przez użytkowników przy użyciu oprogramowania testującego wydajność pojedynczego elementu nie może dokładnie określić skuteczności pamięci w systemie. Sprawne funkcjonowanie pamięci nie zależy bowiem od pojedynczego elementu, ale łącznego wysiłku chipów i innych komponentów zapewniających sprawne działanie urządzenia we wszystkich aspektach. Przypomnijmy, że Huawei liczy na 10 mln sprzedanych egzemplarzy smartfona. Problem z pamięcią nie jest jedynym. Media ostrzegają również, by nie ściągać folii ochronnej z ekranu z P10.

Źródło: GizmoChina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij