Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wprowadzi w MIUI 8 tryb picture-in-picture i podzielony ekran

Xiaomi zainaugurowało prace nad MIUI 9 jesienią zeszłego roku. System zostanie pewnie udostępniony dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem pewne nowości pojawią się jeszcze w MIUI 8 i będą to tryb picture-in-picture oraz możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie.

Xiaomi zainaugurowało prace nad MIUI 9 jesienią zeszłego roku. System zostanie pewnie udostępniony dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem pewne nowości pojawią się jeszcze w MIUI 8 i będą to  tryb picture-in-picture oraz możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie.

Xiaomi MIUI 9

MIUI 9 będzie kolejną, dużą aktualizacją systemu Xiaomi opartego na Androidzie. Serwis Gizmochina raportuje, że oprogramowanie ma wprowadzić na pokład smartfonów dwie ciekawe nowości. Pierwszą jest możliwość pracy na podzielonym ekranie. W ten sposób można uruchamiać na ekranie dwie aplikacje jednocześnie. To funkcja, która pojawiła się już w Androidzie 7.0 Nougat. Xiaomi jednak udostępnia własne aktualizacje MIUI niezależnie od wersji Androida i dlatego w tym przypadku możliwe, że będzie to rozwiązane inaczej, w sposób autorski. Po to, aby starsze smartfony również mogły skorzystać z tej funkcji.

Xiaomi planuje także wprowadzić wsparcie dla trybu picture-in-picture. W ten sposób można uruchamiać mniejsze okienko na ekranie, na przykład odtwarzacza wideo, które można przemieszczać w dowolne miejsce. Taka funkcja pojawia się w Androidzie O, który obecnie znajduje się na etapie beta testów, ale w tym przypadku również powinno to być autorskie rozwiązanie Xiaomi, które będzie działało niezależnie od wersji systemu. Poniżej animacje obrazujące obie nowe funkcje.

Xiaomi MIUI 9 Xiaomi MIUI 9

Prace nad MIUI 9 zainaugurowano w listopadzie. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się publiczne beta testy oprogramowania. Możliwe, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni. Premiera stabilnej wersji systemu to jeszcze odległa sprawa. Nie wiadomo też, dla których dokładnie smartfonów planowana jest aktualizacja. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Aktualizacja: obie powyższe funkcje zostaną jednak wprowadzone wraz z kolejną dużą aktualizacją dla MIUI 8, a więc jeszcze przed wydaniem systemu z numerem 9. Artykuł został częściowo zaktualizowany.

źródło: Gizmochina

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij