Udostępnij
Tweetnij

LG G6 wkrótce rozpozna twarz użytkownika?

Koreańczycy mogą jeszcze w tym roku zaskoczyć konkurencję. Według najnowszych doniesień LG G6 ma otrzymać technologię rozpoznawania twarzy w 3D wraz z aktualizacją, z którą zostanie wprowadzona usługa LG Pay. Ma ona nadejść w czerwcu. Obie funkcjonalności mają być ze sobą połączone.

Koreańczycy mogą jeszcze w tym roku zaskoczyć konkurencję. Według najnowszych doniesień LG G6 ma otrzymać technologię rozpoznawania twarzy w 3D wraz z aktualizacją, z którą zostanie wprowadzona usługa LG Pay. Ma ona nadejść w czerwcu. Obie funkcjonalności mają być ze sobą połączone.

Najnowsze reporty koreańskich mediów donoszą, że LG G6 może otrzymać niedługo nową, sporą aktualizację, w ramach której doczeka się bardzo ciekawej funkcji. Będzie to system rozpoznawania twarzy w 3D. Z nieoficjalnych informacji wynika, że aktualizacja ma nadejść w połowie tego roku.

LG G6 LG Pay

G6 ma doczekać się nowości już w czerwcu, w tym samym czasie, co zostanie udostępniona aktualizacja wprowadzająca usługę do LG Pay. W celu dostarczenia nowej technologii Koreańczycy nawiązali współpracę z Oez. Ich oprogramowanie, nazwana OezFR ma zagwarantować możliwość rozpoznawania twarzy.

LG G6 z nową technologią od czerwca?

Dlaczego akurat Oez? Ponieważ wcześniejsza technologia tego producenta była już używana w smartfonach takich jak V20 czy G5. Była tak prosta w instalacji i działała na tyle dobrze, że koreański gigant postanowił ponownie skorzystać z usług tej firmy. Poza tym technologia OezFR to stosunkowo niewielki plik zajmujący od 3,5 do 5 MB, a zawiera także środki ostrożności, by nieuczciwi użytkownicy nie odblokowywali naszego urządzenia korzystając ze zdjęcia, co, jak pisaliśmy ostatnio, jest problemem w Samsungu Galaxy S8.

Bardzo możliwe również, że nowa technologia będzie używana w bardzo nowatorski sposób. Koreańskie media twierdzą, że skoro OezFR działa z Pay i rozpoznawaniem twarzy można te dwa elementy połączyć w jeden. Innymi słowy – rozpoznawanie twarzy będzie wykorzystywane przy płaceniu. Czy ta technologia faktycznie zostanie zastosowana w najnowszym flagowcu koreańskiej firmy zobaczymy już w czerwcu. Więcej o LG G6 dowiecie się z naszej rozmowy z Jarosławem Bukowskim.

Źródło: TheInvestor

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij