Udostępnij
Tweetnij

Nokia 3, 5 i 6 mają szybko otrzymywać aktualizacje Androida

Co jest bolączką smartfonów z systemem Android? Zapewne odwlekające się w czasie aktualizacje systemu. Właściciele smartfonów Nokia 3, 5 i 6 mają jednak nie doświadczać podobnych problemów. Jeden z przedstawicieli HMD Global Oy zapewnił, że nowe telefony z logo Nokia mają szybko otrzymywać uaktualnienia systemu Android.

Co jest bolączką smartfonów z systemem Android? Zapewne odwlekające się w czasie aktualizacje systemu. Właściciele smartfonów Nokia 3, 5 i 6 mają jednak nie doświadczać podobnych problemów. Jeden z przedstawicieli HMD Global Oy zapewnił, że nowe telefony z logo Nokia mają szybko otrzymywać uaktualnienia systemu Android.

Nie ukrywajmy, aktualizacje w świecie smartfonów z Androidem pozostawiają wiele do życzenia. Nawet pomimo obietnic producentów, którzy starają się to polepszyć. HMD Global Oy zapewnia jednak, że jego nowe telefony, czyli Nokia 6, 5 i 3 zaprezentowane w trakcie barcelońskich targów MWC 2017, mają otrzymywać cykliczne aktualizacje oprogramowania i ma to następować w krótkim czasie.

Nokia 5

Informację przekazał Per Ekman, jeden z wiceprezesów HMD Global Oy, który odpowiedzialny jest za rynki północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Uaktualnienia Nokie mają dostawać niedługo po tym, jak prace nad nimi zakończy Google. Firma z Mountain View przygotowuje cykliczne aktualizacje systemu Android co miesiąc, gdzie wprowadza poprawki z zakresu bezpieczeństwa.

Smartfony Nokia 3, 5 oraz 6 zaraz po wyjęciu z pudełka mają pracować pod kontrolą systemu Android 7.1.1 Nougat. Najpewniej będą już miały kwietniowe lub majowe poprawki bezpieczeństwa od Google’a. Z czasem jednak się okaże, czy zapewnienia HMD Global Oy okażą się prawdziwe. Część producentów smartfonów również w przeszłości składało podobne obietnice, ale z czasem okazywało się, że nie są w stanie podołać zadaniu.

źródło: Gulfnews

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij