Udostępnij
Tweetnij

Google do deweloperów: uaktualnijcie aplikacje pod Galaxy S8 i LG G6

Za nami premiera smartfonów Samsung Galaxy S8 oraz LG G6. Jak dobrze wiemy, debiutują one z zupełnie nowymi ekranami o niestandardowych proporcjach 18,5:9 oraz 18:9. Google postanowiło więc „pogonić” deweloperów aplikacji i podpowiedzieć im, w jaki sposób mogą uaktualnić własne aplikacje pod kątem nowych ekranów.

Za nami premiera smartfonów Samsung Galaxy S8 oraz LG G6. Jak dobrze wiemy, debiutują one z zupełnie nowymi ekranami o niestandardowych proporcjach 18,5:9 oraz 18:9. Google postanowiło więc „pogonić” deweloperów aplikacji i podpowiedzieć im, w jaki sposób mogą uaktualnić własne aplikacje pod kątem nowych ekranów.

LG G6 pokazany pod koniec lutego ma ekran FullVision o nietypowych proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli. W przypadku smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ jest podobnie. Te mają ekrany AMOLED o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości 2960 x 1440 pikseli. Oba są więc rozciągnięte na dłuższej krawędzi. Nowe ekrany obu smartfonów zachwycają, ale jest pewien problem i są to aplikacje, które muszą zostać odpowiednio przystosowane. Google postanowiło temu zaradzić.

LG G6 Samsung Galaxy S8

LG G6 jest już dostępny na rynku, a Samsung Galaxy S8 pojawi się w sklepach już za niecały miesiąc. Dlatego Google już teraz zachęca deweloperów aplikacji do przystosowywania własnych aplikacji pod kątem nowych ekranów. I podpowiada, jak to w prosty sposób można zrobić.

Maksymalne proporcje dla aplikacji w systemie Android to 1,86 (co wynika z 16:9). Google twierdzi jednak, że deweloperzy mogą zwiększyć wartość do 2,1, a jak trzeba, to nawet większej. W ten sposób aplikacje będą mogły wykorzystać pełną powierzchnię nowych ekranów i będą po prostu nie tylko dobrze się prezentować, ale wiele z nich da w ten sposób więcej możliwości. Dajmy na to taki Twitter. Na wydłużonym na dłuższej krawędzi ekranie będzie można spokojnie zobaczyć nawet z jednego tweeta więcej niż na ekranach o proporcjach 16:9. Przykład możecie zobaczyć poniżej.

Nie ukrywajmy, ale LG i Samsung przygotowali nowe ekrany właśnie po to, aby można było lepiej zagospodarować miejsce. Oczywiście, to wiąże się także z multitaskingiem, co tak często podkreśla LG. W przypadku G6 jest to o tyle ciekawe, że ekran można podzielić na dwa idealne kwadraty. Firma pokazywała już wiele zastosowań takiego rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość uruchomienia aplikacji Aparat, gdzie w drugim oknie widać podgląd ostatnio zrobionego zdjęcia. Wtedy można rozpocząć edycję czy na podstawie podglądu zdecydować, czy aby nie powtórzyć zdjęcia.

Samsung Galaxy S8 i S8+ są już dostępne w polskiej przedsprzedaży. Telefony w ręce pierwszych klientów trafią w drugiej połowie kwietnia. Natomiast LG G6 na razie nie jest jeszcze oferowany, ale to ma wkrótce się zmienić. Prawdopodobnie w poniedziałek zostaną ujawnione szczegóły przedsprzedaży, które obecnie są szlifowane przez firmę. Niedługo po tym LG G6 również powinien być dostępny w polskich sklepach.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij