Udostępnij
Tweetnij

Nokia 3, 5 i 6 – tylko dwie z nich mają osobny slot dla drugiej karty SIM

Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 to smartfony dual SIM. Wszystkie trzy smartfony umożliwiają obsługę jednocześnie dwóch kart SIM. Okazuje się jednak, że nie w każdym z nich rozwiązano to w identyczny sposób. Okazuje się, że tylko dwa pierwsze modele mają osobne sloty dla SIM i karty microSD. Natomiast w Nokii 6 zastosowano slot hybrydowy.

Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 to smartfony dual SIM. Wszystkie trzy smartfony umożliwiają obsługę jednocześnie dwóch kart SIM. Okazuje się jednak, że nie w każdym z nich rozwiązano to w identyczny sposób. Okazuje się, że tylko dwa pierwsze modele mają osobne sloty dla SIM i karty microSD. Natomiast w Nokii 6 zastosowano slot hybrydowy.

HMD Global Oy zaprezentowało trzy nowe smartfony z logo Nokii w trakcie targów MWC 2017 w Barcelonie. Wszystkie z nich to modele dual SIM, co oznacza, że obsługują jednocześnie dwie kart SIM. Jednak nie jest to identycznie rozwiązane we wszystkich smartfonach.

Nokia 5

Jak dobrze wiemy, w smartfonach dual SIM stosuje się dwa rozwiązania. Pierwszym jest użycie osobnych slotów dla kart SIM i karty microSD. Wtedy są to trzy różne sloty. Innym, częściej używanym rozwiązaniem jest tak zwany slot hybrydowy. W tym przypadku slot dla karty SIM współdzielony jest z miejscem dla karty microSD. I wtedy trzeba coś wybrać. Okazuje się, że slot hybrydowy znajduje się tylko w modelu Nokia 6. Natomiast w Nokiach 3 i 5 sloty dla kart SIM uniezależniono od miejsca dla karty microSD, co z pewnością cieszy. Taką informacje przekazano na oficjalnym kanale Nokii Mobile na Twitterze, gdy jeden z fanów marki o to zapytał.

Nokia 6, 5 i 3 w Europie od drugiego kwartału

Ostatnie informacje wskazują na to, że na smartfony Nokia 5, Nokia 3 i Nokia 6 trochę sobie poczekamy. Część z nich w Europie ma być dostępnych w drugiej połowie maja, ale model 6 może pojawić się dopiero w czerwcu. HMD Global Oy szykuje się do naprawdę dużego debiutu. Finowie zamierzają uruchomić sprzedaż niemal jednocześnie na terenie aż 120 różnych krajów. Smartfony mają być dostępne w korzystnych cenach. Oczywiście, te już poznaliśmy wcześniej i te będą wynosiły: 139 euro za Nokię 3, 189 euro za Nokię 5 oraz 229 euro za Nokię 6 (w wersji z 32 GB pamięci na dane, bo wariant Arte Black ma kosztować 299 euro). Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie wyniosą 599, 799 i 999 złotych. Oczywiście, mogą nieco się różnić, bo to tylko nasze przypuszczenia.

HMD Global Oy wierzy, że mając wsparcie Foxconnu oraz Nokii będzie w stanie narobić zamieszania na rynku smartfonów. Model 6 spotkał się już z dużym uznaniem w Chinach, gdzie została zapowiedziana już w styczniu. Smartfon cechuje się dobrym wykonaniem i naprawdę odporną obudową, co miał okazję sprawdzić YouTuber Zack prowadzący kanał JerryRigEverything. Inne atuty nowych telefonów, to dostępność miesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa dla Androida czy wsparcie dla technologii VoLTE zaraz po wyjęciu z opakowania. Niestety, dokładna data dostępności nowych smartfonów Nokii w Polsce pozostaje tajemnicą. Wiemy jednak, że dystrybucją w kraju zajmie się firma Ingram Micro Poland.

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij