Mapy Google 9.49 beta – co nowego?

Dritone, 2017-03-19 09:06
5

Mapy Google 9.49 beta to najnowsza, poglądowa wersja aplikacji, którą używa każdy z nas. W nowej wersji Map pojawia się kilka nowości, z czego najważniejszą zdaje się być możliwość zachowywania miejsc parkingowych z dodatkowymi informacjami. Mapy Google 9.49 beta wprowadzają także informacje o pogodzie na ekranie z transportem publicznym.

Mapy Google doczekały się kolejnej wersji beta. Wydanie z numerkiem 9.49 wprowadza kilka udoskonaleń. Zobaczmy, co tym razem przygotowała firma z Mountain View.

Mapy Google

Mapy Google 9.49 beta z zachowywaniem miejsc parkingowych

Najważniejszą nowością w nowych Mapach jest możliwość zapisywania miejsc parkingowych z dodatkowymi informacjami. Na ekranie głównym trzeba dotknąć niebieski wskaźnik lokalizacji i następnie wybrać opcję Zapisz jako miejsce parkowania. Następnie można dodać notatkę oraz czas postoju. Można również dodać zdjęcie i co ciekawe, takie miejsce można udostępnić.

Mapy Google 9.49 beta Mapy Google 9.49 beta

Dodane miejsce parkingowe pojawi się w powiadomieniach, gdzie można zobaczyć, ile czasu pozostało do zakończenia planowanego postoju. Dotknięcie tego powiadomienia powoduje wyświetlenie Map i tutaj znajduje się propozycja znalezienia miejsc, jak restauracje czy staje paliw. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych.

Mapy Google 9.49 beta Mapy Google 9.49 beta

Mapy Google 9.49 beta wprowadzają także informacje o pogodzie na karcie ze środkami transportu publicznego. To mała ikonka, która wskazuje aktualną pogodę. Jej dotknięcie spowoduje jednak wyświetlenie aplikacji od pogody, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje. Co jednak ciekawe, taka ikonka nie pojawia się w przypadku wyboru innych środków transportu czy pieszej wędrówki, co jest dosyć dziwne. Być może z czasem to się zmieni.

Mapy Google 9.49 beta Mapy Google 9.49 beta

Mapy Google 9.49 beta wprowadzają również nowy wygląd ekranu dojazdu w Android Auto. Można na nim znaleźć informacje o czasie podróży, przebytym dystansie czy średniej prędkości. Pojawia się też informacja o wcześniejszym dotarciu do celu. Możecie to zobaczyć na poniższym zdjęciu zapożyczonym z serwisu Android Police.

Mapy Google 9.49 beta Android Auto

Google przygotowuje także funkcję, która pozwoli sortować wyszukiwania w mapach. To na razie nie działa, ale sugerują to wzmianki w kodzie, jak:

<string name=”SEARCH_SORT_BY”>Sort by</string>
<string name=”SEARCH_SORT_RELEVANCE”>Relevance</string>

Mapy Google 9.49 niedługo zostaną udostępnione w stabilnej wersji dla wszystkich użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Jeśli jednak chcecie uzyskać dostęp do nowych funkcji już teraz, to powinniście przystąpić do oficjalnego programu beta testów. Możecie to zrobić tutaj. Innym rozwiązaniem jest instalacja Map w wersji beta z pliku APK, który można pobrać stąd. Ta metoda zalecana jest jednak dla bardziej zaawansowanych użytkowników systemu. Poza tym pamiętajcie, że instalując aplikacje z niezaufanych źródeł (a więc spoza Sklepu Play) robicie to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Zobacz także >> Mapy Google – najlepsze nowe funkcje i triki dodane w ostatnim czasie

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
 • Gabriel

  Jesteście chyba jedynym serwisem, który stara się te nowości z apek dokładnie opisywać ze zrzutami. To się ceni! :)

  • JestemAbdul

   A AntyApps?

   • Gabriel

    No tak, oni jeszcze też, ale ogólnie w kraju mamy mało takich rzetelnych źródeł o apkach i szkoda

    • Daniel

     Niestety są takie serwisy co kopiują tekst z innych serwisów i jeszcze marnie nie tłumaczą.

  • Marcelina

   Dzieki! Staramy się :)