Udostępnij
Tweetnij

Galaxy S8: wiemy dlaczego Samsung umieścił skaner linii papilarnych z tyłu

Samsung Galaxy S8 ma mieć czytnik linii papilarnych na tyle obudowy. Użytkownicy głowią się, dlaczego Samsung zdecydował się na taki krok, zamiast wykorzystać technologię Synaptics. Źródło związane z firmą postanowiło uchylić rąbka tajemnicy. Potwierdziło, że gigantowi z Korei po prostu nie starczyło czasu na dopracowanie projektu.

Samsung Galaxy S8 ma mieć czytnik linii papilarnych na tyle obudowy. Użytkownicy głowią się, dlaczego Samsung zdecydował się na taki krok, zamiast wykorzystać technologię Synaptics. Źródło związane z firmą postanowiło uchylić rąbka tajemnicy. Potwierdziło, że gigantowi z Korei po prostu nie starczyło czasu na dopracowanie projektu.

Samsung Galaxy S8 ma zostać oficjalnie zapowiedziany pod koniec tego miesiąca. Już teraz jednak wiadomo, że czytnik linii papilarnych nie znajdzie się jak zwykle na przedzie urządzenia pod ekranem, a na jego tyle, przy kamerze. Użytkownicy poważnie zastanawiają się, dlaczego gigant zdecydował się na taki krok, jeśli na podorędziu miał nową technologie od Synaptics, która gwarantowała czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran smartfona. Powód jest jednak prosty – Samsung nie zdążył zastosować tych rozwiązań.

Samsung Galaxy S8

Jak mówią wewnętrzne źródła, Samsung chciał stworzyć większy ekran w telefonie, by stanowić konkurencję dla LG G6. Wiązało się to jednak z mniejszą powierzchnią, jaką można było wykorzystać pod czytnik linii papilarnych. Na technologię stworzoną przez Synaptics było już za późno w Galaxy S8, więc zdecydowano się na umieszczenie czytnika na plecach telefonu.

Samsung w minionym roku przelał swoje środki w raczkującą technologię Synaptics, jednak wyniki były wręcz frustrujące. W obliczu nieuchronnie zbliżającego się startu produkcji firma zdecydowała się w ostatniej chwili na przeniesienie skanera linii papilarnych na tył urządzenia – twierdzi źródło.

Samsung Galaxy S8 bez skanera pod ekranem, najpierw w iPhonie 8?

Można zatem wnioskować, że nowa technologia uwzględniająca skaner linii papilarnych wbudowany w ekranie pojawi się w kolejnych smartfonach Samsunga. Mówi się, że Galaxy S9 może już nie mieć przycisku skanera. Chwilowo taka technologia jest jeszcze w fazie testowej i być może Koreańczycy nie chcieli ryzykować kolejnej wpadki po wtopie z Galaxy Note 7. Samsunga nie stać teraz na błędy, więc pewnie takie rozwiązanie będzie jeszcze wielokrotnie sprawdzane przed premierą. Być może jednak Apple ubiegnie Samsunga z pomysłem na czytnik linii papilarnych w ekranie. Nie od dziś chodzą słuchy, że takie rozwiązanie ma być zaimplementowane w iPhone’ach 8.

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij