Udostępnij
Tweetnij

Google jutro wyda lutowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Nexus i Pixel

Kanadyjski operator Telus ujawnił, kiedy dokładnie Google wyda aktualizacje wnoszącą lutowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów marki Nexus oraz Pixel. Google nie jest jednak pierwszą firmą, która wprowadziła uaktualnienie. Kilka dni temu z procesem aktualizacji dla Xperii XZ, X, X Performance i X Compact ruszyło Sony.

Kanadyjski operator Telus ujawnił, kiedy dokładnie Google wyda aktualizacje wnoszącą lutowe poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Nexus oraz Pixel. Google nie jest jednak pierwszą firmą, która wprowadziła uaktualnienia. Kilka dni temu z procesem aktualizacji dla Xperii XZ, X, X Performance i X Compact ruszyło Sony.

Kilka dni temu Google zakończyło prace nad lutowymi poprawkami bezpieczeństwa. O dziwo, nie było pierwszą firmą, która zaktualizowała swoje urządzenia. Giganta wyprzedziło Sony, które nie tak dawno wprowadziło aktualizację dla Xperii XZ, X Performance oraz X i X Compact. Teraz jednak uaktualnienie otrzymają Nexus 6P, Pixel oraz jego większa wersja – Pixel XL. Z informacji podanych przez kanadyjskiego operatora Telus wynika, że proces aktualizacji ruszy 6 lutego.

Google aktualizacje

Oczywiście, aktualizacja będzie wydawana fazowo. Oznacza to, że może upłynąć nieco czasu zanim uaktualnienie będzie dostępne na waszych telefonów Nexus 6P, Pixel i Pixel XL. Bardzo możliwe, że na swoją kolej będziecie musieli jeszcze poczekać.

Trzeba pamiętać także, że lista dotyczy wyłącznie operatora Telus, jednak najprawdopodobniej w przypadku innych operatorów lutowe poprawki bezpieczeństwa będą wydawane mniej więcej w tym samym czasie. Bardzo możliwe, że poprawki zostaną udostępnione niedługo dla innych urządzeń z rodziny Nexus.

Źródło: Telus

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij