Udostępnij
Tweetnij

Android Pay 1.14 – kod aplikacji ujawnia planowane funkcje

Android Pay 1.14 to najnowsza wersja aplikacji Google’a, która od niedawna dostępna jest także w Polsce. Android Pay 1.14 nie wprowadza nowości, które można dostrzec gołym okiem, ale w kodzie aplikacji dostrzeżono wzmianki, które ujawniają informacje na temat planowanych funkcji. Są to połączone oferty i będą one związane z programami lojalnościowymi.

Android Pay 1.14 to najnowsza wersja aplikacji Google’a, która od niedawna dostępna jest także w Polsce. Android Pay 1.14 nie wprowadza nowości, które można dostrzec gołym okiem, ale w kodzie aplikacji pojawiły się wzmianki, które ujawniają informacje na temat planowanych funkcji. Są to połączone oferty i będą one związane z programami lojalnościowymi.

Android Pay doczekał się aktualizacji w postaci wersji 1.14. I już na samym początku warto dodać, że nie znajdziecie tu nic nowego, czego byście nie widzieli wcześniej. Co nie zmienia faktu, że Google przygotowuje nową funkcję i ta została dostrzeżono w kodzie aplikacji przez redaktorów serwisu AndroidPolice.

Android Pay w Polsce

Android Pay 1.14 ukrywa w kodzie wzmianki na temat planowanych połączonych ofert. Jak to dokładnie ma działać? Tego na razie nie wiadomo, ale sugeruje się, że funkcja zostanie wykorzystana przez Google’a do promocyjnych ofert i kuponów, które będą powiązane z programami lojalnościowymi przypisanymi do konta. Funkcja raczej znajduje się na razie w ramach wstępnego planowania i prawdopodobnie dotychczasowe wzmianki w kodzie Android Pay 1.14 to tylko zaczątki czegoś większego i możliwe, że firma z Mountain View ma jeszcze wiele do zrobienia na tym polu.

Wiemy jednak, że każda oferta będzie promowana z użyciem zdjęcia nawiązującego do produktu. Pojawi się także tytuł i podtytuł. AndroidPolice wspomina o symbolu +, którego dotknięcie sprawi, że oferta zostanie dodana do konta. I to w zasadzie tyle, bo kod Android Pay 1.14 nie ujawnia nic szczególnego, poza tym o czym już wspomnieliśmy.

Google szykuje dla Android Pay znacznie więcej

W rzeczywistości Google przygotowuje z myślą o Androidzie Pay znacznie więcej funkcji. Te również ujawnił kod aplikacji (w poprzedniej wersji z numerem 1.13). W zeszłym miesiącu wspominaliśmy wam, że firma z Mountain View przygotowuje się do dodania wsparcia dla PayPal i Visa Checkout.

Prawda jest jednak taka, że użytkownicy smartfonów z Androidem z Polski tak naprawdę czekają na rozszerzenie dostępności usługi o nowe banki. Android Pay wystartował w Polsce w połowie listopada 2016 roku i nasz kraj był piątym na świecie, gdzie pojawiła się ta usługa. Wynika to z faktu, że w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura pod kątem płatności zbliżeniowych. Niestety, na chwilę obecną z Androida Pay w Polsce mogą skorzystać tylko klienci T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Banku oraz BZ WBK. Wkrótce także klienci mBanku. To jednak nadal niewiele. Pozostaje wierzyć, że w ciągu tego roku sytuacja znacząco się polepszy i kolejne banki z kraju dołączą do usługi.

Na koniec warto dodać, że Android Pay wkrótce będzie dostępny także na smartwatchach. Nastąpi to wraz z aktualizacją systemu do Android Wear 2.0, gdzie zostanie dodane odpowiednie wsparcie. Niestety, to dotyczy tylko zegarków, które mają moduł NFC.

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij