Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play z nową sekcją Moje aplikacje i gry. Google już ją testuje

W kodzie aplikacji Sklep Play z numerem 7.4 niedawno dostrzeżono wzmianki na temat planowanych zmian w sekcji Moje aplikacje i gry. Google już rozpoczęło ich testy i część użytkowników aplikacji Sklep Google Play dostrzegło zmiany, które obejmują nie tylko nazwy sekcji, ale również elementy wizualne oraz funkcje z zakresu sortowania.

W kodzie aplikacji Sklep Play z numerem 7.4 niedawno dostrzeżono wzmianki na temat planowanych zmian w sekcji Moje aplikacje i gry. Google już rozpoczęło ich testy i część użytkowników aplikacji Sklep Google Play dostrzegło zmiany, które obejmują nie tylko nazwy sekcji, ale również elementy wizualne oraz funkcje z zakresu sortowania.

Sklep Google Play 7.4 zawierał w kodzie aplikacji informacje na temat planowanych zmian w sekcji Moje aplikacje i gry. Firma z Mountain View już rozpoczęła testy nowości, ale na razie widzą je tylko nieliczni użytkownicy. Co dokładnie się zmieniło?

Sklep Play wprowadzi zmiany w sekcji Moje aplikacje i gry

Odświeżona sekcja Moje aplikacje i gry, to przede wszystkim zmiany w nazwach głównych sekcji. Obecnie są to ZAINSTALOWANE, WSZYSTKIE i BETA. Tymczasem niektóre osoby widzą nowe sekcję i są to: AKTUALIZACJE i BIBLIOTEKA. Ze starych pozostała tylko ZAINSTALOWANE, ale przemieszczono ją do środka, co widać na poniższych zrzutach ekranowych.

Sklep Google Play Moje aplikacje i gry

W sekcji ZAINSTALOWANE pokazywane są te aplikacje, które znajdują się w danym momencie na urządzeniu. Natomiast w BIBLIOTEKA odnajdziecie wszystkie aplikacje i gry pobrane kiedykolwiek ze Sklepu Play. W sekcji ZAINSTALOWANE pojawia się ponadto nowy mechanizm do sortowania, gdzie można wyświetlać aplikacje na podstawie listy alfabetycznej, rozmiaru, daty ostatniej aktualizacji i daty ostatniego uruchomienia. Tutaj pojawia się także ikonka OTWÓRZ, która zastępuje ZAINSTALOWANO. To oznacza, że w tym miejscu można od razu uruchomić daną aplikację czy grę, gdzie obecnie dotknięcie powoduje otwarcie karty w Sklepie Play, gdzie dopiero następnie można użyć przycisku OTWÓRZ. Nowością jest również pełny rozmiar aplikacji, co też widać na załączonych zrzutach ekranowych. Jeśli udacie się z sekcji ZAINSTALOWANE do AKTUALIZACJE, to w tym samym miejscu znajdziecie jedynie informację o wielkości rozmiaru samej aktualizacji. Ostatnią nowością jest wskaźnik informujące o ostatnim czasie używania aplikacji czy gry (w minutach, godzinach, dniach).

Jak już wspomnieliśmy, zmiany te widzą nieliczne osoby. Android Police informuje, że dostał zrzuty ekranowe tylko od jednej osoby, a więc testy muszą być naprawdę mocno zawężone. Instalacja aplikacji Sklep Play 7.5 z pliku APK nic nie daje, a więc testy odbywają się na zasadach A/B, czyli po stronie serwerów Google’a. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy firma z Mountain Viev zdecyduje się wprowadzić zmiany w Moje aplikacje i gry dla wszystkich użytkowników. Nie można wykluczyć, że nastąpi to w tym kwartale, ale możliwe, że znacznie później.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij