Udostępnij
Tweetnij

Android 7.1.2 Nougat beta udostępniony. Nexus 6 i 9 go nie dostaną?

Android 7.1.2 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Google’a, którą udostępniono w postaci pierwszej bety. Android 7.1.2 został wydany testerom użytkującym smartfony Google Pixel oraz Nexusy 5X, 6P i Player, jak i tablety Pixel C. Aktualizacja wnosi udoskonalenia, których firma z Mountain View jednak nie precyzuje.

Android 7.1.2 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Google’a, którą udostępniono w postaci pierwszej bety. Android 7.1.2 został wydany testerom użytkującym smartfony Google Pixel oraz Nexusy 5X, 6P i Player, jak i tablety Pixel C. Aktualizacja wnosi udoskonalenia, których firma z Mountain View jednak nie precyzuje.

Android 7.1.1 Nougat został udostępniony w postaci finalnej na początku grudnia zeszłego roku. Wbrew pozorom, było to uaktualnienie, które wniosło naprawdę wiele nowości i usprawnień, bo bazowało na Androidzie 7.1, który zadebiutował wraz ze smartfonami Google Pixel. Teraz nadszedł czas na beta testy kolejnej aktualizacji. Najnowszą jest Android 7.1.2 Nougat, który został ogłoszony w ramach publicznych beta testów.

Android 7.0 Nougat

Android 7.1.2 wnosi udoskonalenia obejmujące poprawki i optymalizacje oraz niewielką liczbę ulepszeń przygotowanych z myślą o operatorach sieci komórkowych i użytkownikach. Jakie dokładnie? Tego już nie sprecyzowano. Aczkolwiek, beta testerzy w niedługim czasie zapewne zaczną dostrzegać nowości i zmiany, którymi będą dzielić się w serwisach społecznościowych. Wtedy powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Android 7.1.2 Nougat prawdopodobnie nie dla Nexusów 6 i 9

Nexus 6 i Nexus 9 są obecnie objęte wsparciem w postaci patchy z zakresu bezpieczeństwa, które będą otrzymywać co najmniej do jesieni tego roku. Możliwe jednak, że na aktualizację do wersji z numerem 7.1.2 jednak się nie załapią. Stara się to sugerować samo Google, które twierdzi, że system zostaje udostępnionych w ramach Android Beta Program dla użytkowników smartfonów Google Pixel, tabletu Google Pixel C oraz Nexusów 5X i Player, a niedługo także 6P. I te urządzenia wymienione są jako te, które mają dostać finalną aktualizację do nowej wersji platformy. O Nexusach 6 i 9 nic się nie wspomina.

Testerzy mogą pobrać Androida 7.1.2 Nougat w postaci obrazów systemu, które dostępne są na tej stronie. Lepszym wyjściem jest jednak dołączenie do Android Beta Program, bo wtedy aktualizacje do wersji beta dystrybuowane są drogą OTA i dzięki temu można je łatwiej pobrać. Bez zbędnego kombinowania z obrazami, jak to było niegdyś.

Android 7.1.2 zostanie pewnie udostępniony w finalnej postaci za kilka tygodni. Niedługo Google zapewne rozpocznie także publiczne beta testy Androida O, a więc kolejnej, tym razem dużej aktualizacji własnej platformy. Możliwe, że będzie jak w zeszłym roku, gdy beta testy Nougata rozpoczęły się jeszcze przed majową konferencją Google I/O. Kto wie, a może pierwsza beta Androida O zostanie udostępniona już w marcu? Nie można tego wykluczyć.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij