Udostępnij
Tweetnij

Android Pay 1.13 – co nowego?

Android Pay 1.13 to najnowsza wersja aplikacji Google’a do zarządzania płatnościami smartfonami – usługi, która od niedawna dostępna jest w Polsce. W Android Pay 1.13 nieco zmieniono ekran z ustawieniami, ale znacznie więcej nowości skrywa kod aplikacji. W nim dostrzeżono m.in. wsparcie dla PayPal czy Visa Checkout.

Android Pay 1.13 to najnowsza wersja aplikacji Google’a do zarządzania płatnościami smartfonami – usługi, która od niedawna dostępna jest w Polsce. W Android Pay 1.13 nieco zmieniono ekran z ustawieniami, ale znacznie więcej nowości skrywa kod aplikacji. W nim dostrzeżono m.in. wsparcie dla PayPal czy Visa Checkout.

Android Pay zadebiutował w Polsce w połowie listopada. Wtedy użytkownicy urządzeń z Androidem i wybranych polskich banków otrzymali dostęp do usługi, która pozwala w wygodny sposób dokonywać płatności smartfonami. Aplikacja doczekała się aktualizacji do wersji z numerkiem 1.13. Jej kod został prześwietlony przez redakcję Android Police i  doszukano się tam ciekawych wzmianek.

Android Pay w Polsce

Android Pay 1.13 nie wprowadza zbyt wielu zmian widocznych gołym okiem

Android Pay 1.13 wprowadza nieco zmodyfikowany ekran z ustawieniami. Mój bank nie wspiera tej usługi, a więc poniższe zrzuty ekranowe pochodzą z serwisu źródłowego, bo ja na własnym smartfonie nie mogę ukończyć konfiguracji aplikacji. Widzimy, że opcja Pokaż zaawansowane została zmieniona na Pokaż sklepy. Przeznaczenie opcji jednak nie uległo zmianie.

Android Pay 1.13

Kod aplikacji skrywa znacznie więcej z planowanych nowości, które dopiero się pojawią. Wśród nich jest wsparcie dla usług PayPal i Visa Checkout. PayPal jest popularną usługą w Polsce, która pozwala dokonywać wygodnych płatności w sieci. Wsparcie w Android Pay będzie jednak powiązane z Discover, które od jakiegoś czasu współpracuje z PayPalem. Dla przykładu, dziewięć miesięcy temu dodano wsparcie dla kart Discover, które będą akceptowane w terminalach PayPala. Tak więc Android Pay będzie wspierać PayPal, ale za generowanie numerów wirtualnych kont będzie odpowiadać Discover. To tak w wielkim skrócie.

Visa Checkout to z kolei usługa, która pozwala płacić kartami w internecie bez podawania jej numerów. Google w październiku ogłosiło współpracę z Visą i widzimy, że wkrótce zostanie ona zapewniona w popularnej usłudze. Wskazują na to wzmianki w kodzie Androida Pay, jak ta poniżej:

<string name=”virtual_account_number_explanation_vco”>This number was issued by %1$s. It’s used when you make purchases with Visa Checkout in Android Pay.</string>
<string name=”virtual_account_number_vco”>Virtual account</string>

Google w październiku zapowiedziało także wsparcie dla MasterPass, ale w kodzie aplikacji Android Pay na razie nie widać wzmianek, które sugerowałyby szybkie uruchomienie wsparcia. Pamiętajcie, że wyżej wspomniane funkcje na razie nie działają. Po prostu, ich obsługa dodawana jest w kodzie, aby z czasem można było je włączyć. To jednak nastąpi z czasem. W Polsce bardziej jednak czekamy na kolejne banki, które umożliwią dokonywanie płatności poprzez Androida Pay. Na razie, niestety, jest ich bardzo niewiele, ale na przestrzeni tego roku to powinno ulec znaczącej poprawie.

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij