Udostępnij
Tweetnij

YouTube 12.01 na Androida – co nowego?

YouTube 12.01 to pierwsza odsłona popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android z numeracji z „12” na początku. I pewnie oczekujecie wielu nowości i zmian, prawda? Cóż, YouTube 12.01 w rzeczywistości rozwiązuje tylko jeden problem, ale w kodzie aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję serwisu Android Police, doszukano się wielu wzmianek o planowanych funkcjach.

YouTube 12.01 to pierwsza odsłona popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android z numeracji z „12” na początku. I pewnie oczekujecie wielu nowości i zmian, prawda? Cóż, YouTube 12.01 w rzeczywistości rozwiązuje tylko jeden problem, ale w kodzie aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję serwisu Android Police, doszukano się wielu wzmianek o planowanych funkcjach.

YouTube doczekał się pierwszej wersji z numerkiem 12 na początku. Niestety, choć wzrost numeracji sugeruje, że pojawia się dużo zmian i nowych funkcji, to w rzeczywistości tak nie jest. Te jednak są w drodze, o czym świadczą różne wzmianki w kodzie aplikacji, który prześwietlili redaktorzy Android Police.

YouTube 12.01 wprowadza jednak poprawkę pewnego błędu, o który na pewno warto wspomnieć. W poprzednich wersjach aplikacji można było wchodzić w interakcje z paskiem postępu w trybie kompaktowym (na przykład w mniejszym oknie odtwarzacza w widoku portretowym). Nawet wtedy, gdy kontrolki do sterowania nie były widoczne na ekranie i to stanowiło problem. Z prostej przyczyny, chcąc na przykład przywrócić kontrolki na ekranie i zbliżając palec zbyt blisko paska można było niechcący przeskoczyć do innej części filmu. YouTube 12.01 już tego nie umożliwia. Teraz najpierw trzeba dotknąć ekran i dopiero po wyświetleniu kontrolek pasek staje się responsywny.

YouTube 12.01 YouTube 12.01

YouTube 12.01 ukrywa nową funkcję do podglądu wideo

W kodzie aplikacji doszukano się wzmianek na temat nowej funkcji, która pozwoli na podgląd filmów. W tym celu trzeba będzie dotknąć i przytrzymać palcem miniaturkę. Ma to być możliwe w sekcjach Główna i Na czasie. Na Androidzie obecnie taka akcja nic nie powoduje, ale w YouTubie na urządzeniach z iOS po dłuższym przytrzymaniu miniaturki wysuwa się na dole menu z dostępnymi akcjami.

<string name=”moving_thumbnails_tooltip_tutorial_text”>Touch and hold to preview a video on Home or Trending</string>

Kolejna nowość to bilety na wydarzenia. Muzyka odgrywa dużą rolę w YouTubie i najpewniej Google szuka sposobów na promowanie koncertów i podobnych wydarzeń. Zdaje się, że w aplikacji pojawi się nowa sekcja, gdzie będą umieszczane takie informacje.

Android Police wspomina także, że funkcja umożliwiająca przeskakiwanie wideo o 10 sekund do przodu lub do tyłu z użyciem podwójnego dotknięcia ekranu (przeczytacie o niej tutaj) może zostać rozbudowana. Ma też pojawić się nowy komunikat powiązany z nadawaniem transmisji na żywo. Sugeruje to następująca wzmianka w kodzie:

<string name=”lc_live_notification_text”>You’re Live</string>

Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż Google zacznie wdrażać nowe funkcje w aplikacji YouTube z linii 12.xx. Tymczasem dystrybucja najnowszej wersji już trwa. Jeśli wasze urządzenie nie dostało jeszcze aktualizacji z Google Play, to zawsze możecie sięgnąć po odpowiedni plik APK. Pamiętając jednak o tym, że aplikacje spoza Sklepu Play instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij