Sklep Play 7.4. Co nowego?

Dritone, 2017-01-11 11:39
0

Sklep Play 7.4 to najnowsza aktualizacja Sklepu Google Play na urządzenia z systemem Android. W tej wersji nie pojawiają się co prawda zmiany widoczne gołym okiem, ale wzmianki w kodzie, który został prześwietlony przez redakcję Android Police, sugerują rychłe wprowadzenie nowych funkcji. Sklep Play ma m.in. dostać przebudowany ekran Moje gry i aplikacje.

Sklep Play 7.4 jest już wdrażany na urządzenia z Androidem i choć względem wersji z numerkiem 7.3 nie widać żadnych zmian gołym okiem, tak Google przygotowuje się do wdrożenia nowych funkcji. Co sugeruje kod źródłowy aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję Android Police. Zobaczymy, co przygotowuje Google z myślą o Sklepie Google Play.

Sklep Play z nowym ekranem Moje gry i aplikacje

Jeśli korzystacie ze Sklepu Play, to zapewne czasami zaglądacie do sekcji Moje gry i aplikacje. Wygląda ona, jak na poniższym zrzucie ekranowym i jest podzielona na trzy zakładki (ZAINSTALOWANE, WSZYSTKIE i BETA). Google chce odświeżyć ten ekran.

Sklep Play 7.4

Android Police informuje, że wzmianki w kodzie sugerują, że ekran Moje gry i aplikacje zostanie odświeżony albo zupełnie przebudowany. Na razie jeszcze nie wiadomo, co dokładnie go czeka pod względem wizualnym, ale wiemy, jakie pojawią się funkcje. Możemy spodziewać się opcji z zakresu sortowania na podstawie listy alfabetycznej, ostatniej aktualizacji czy użycia i rozmiaru. Sugerują to następujące wzmianki:

<string name=”sort_dialog_title”>Sort By</string>
<string name=”sort_type_alphabetical”>Alphabetical</string>
<string name=”sort_type_last_updated”>Last Updated</string>
<string name=”sort_type_last_usage”>Last Used</string>
<string name=”sort_type_size”>Size</string>

Sklep Play 7.4 zawiera też wzmianki o innych funkcjach

Sklep Play 7.4 skrywa w kodzie także inne informacje, w tym o możliwości filtrowaniu statystyk na podstawie zakresu czasu. Pojawiają się tu opcje: z ostatnich 30 dni, 3 lub 6 miesięcy. Następnie mamy zdalną autoryzację dla zakupów rodzinnych. To funkcja powiązana z niedawno wprowadzoną biblioteką rodzinną. Jeśli więc jeden z członków będzie chciał dokonać zakupów, to głowa rodziny będzie je mogła zatwierdzić zdalnie i nie będzie musiała znajdować się w tym samym miejscu. Ostatnią wzmianką jest:

<string name=”games_download_required”>To continue, you need the latest Play Games app</string>

To wygląda na konieczność instalacji Gry Play, gdy zajdzie taka potrzeba. Będzie to najpewniej komunikat, który po dotknięciu będzie odnosił do tej aplikacji w Sklepie Play. Sklep Google Play z numerkiem 7.4 jest już wdrażany, ale jeśli nie chcecie czekać na aktualizację, to możecie sięgnąć po stosowny plik APK. Znajdziecie je tutaj. Oczywiście, pamiętając o tym, że instalujecie aplikacje spoza Sklepu Play na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.