Udostępnij
Tweetnij

Google 6.10 beta z udoskonaleniami dla Google Assistant i nie tylko

Google 6.10 beta to najnowsza wersja popularnej aplikacji, którą używa pewnie każdy z was, zgadza się? Firma z Mountain View już testuje kolejną aktualizację w ramach beta testów i okazuje się, że w kodzie aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję Android Police, Google 6.10 beta znajdują się wzmianki na temat planowanych funkcji, w tym klawiatury dla Google Assistant.

Google 6.10 beta to najnowsza wersja popularnej aplikacji, którą używa pewnie każdy z was, zgadza się? Firma z Mountain View już testuje kolejną aktualizację w ramach beta testów i okazuje się, że w kodzie aplikacji, który został prześwietlony przez redakcję Android Police, Google 6.10 beta znajdują się wzmianki na temat planowanych funkcji, w tym klawiatury dla Google Assistant.

Serwis Android Police prześwietlił kod aplikacji Google 6.10 beta. Już niedługo ta wersja zostanie udostępniona dla wszystkich, a tymczasem zobaczmy, czego możemy się wkrótce spodziewać. Trochę tego jest.

Google 6.10 beta w kodzie zawiera informacje na temat dodania klawiatury dla Google Assistant. W smartfonach Pixel z nowym asystentem cyfrowym można porozumiewać się z użyciem głosu, ale na przykład w aplikacji Allo można też wchodzić w interakcje z użyciem klawiatury, co w Pikselach nie jest możliwe. To się wkrótce zmieni.

Wzmianki w kodzie aplikacji sugerują, że niedługo pojawi się wsparcie dla wprowadzania tekstu dla asystenta z użyciem klawiatury. Jest nawet ikonka, którą widzicie poniżej. Pojawia się też pole z tekstem Napisz coś. Najpierw widać jednak tylko ikonkę klawiatury. Dopiero jej dotknięcie wyświetli pole tekstowe ze wskazówką.

Google 6.10 beta klawiatura Google Asssistant

Google Assistant pojawi się w Android Wear 2.0 i Google 6.10 beta to potwierdza

Assistant wkrótce będzie dostępny także w smartwatchach z systemem Android Wear. Nastąpi to wraz z dużą aktualizacją platformy, a więc w Android Wear 2.0, który zostanie wydany jeszcze w tym kwartale. Kod aplikacji z numerem 6.10 ujawnia kilka informacji o ekranach, gdzie będzie można skonfigurować asystenta. Sugerują to następujące wzmianki w kodzie:

<string name=”assistant_settings_device_type_wear”>Android Wear</string>
<string name=”assistant_settings_wear_device_id_category”>Adjust settings for Android Wear devices</string>

from: /res/xml/assistant_device_id_wear_settings.xml
<PreferenceScreen
xmlns:android=”http://schemas.android.com/apk/res/android”>
<com.google.android.apps.gsa.assistant.settings.shared.PreferenceHolder android:key=”@string/assistant_device_id_group_holder„>
<com.google.android.apps.gsa.assistant.settings.shared.MainScreenPreferenceCategory android:title=”@string/assistant_settings_wear_device_id_category” android:key=”@string/assistant_device_id_wear_preference_category”>
<ListPreference android:persistent=”false” android:title=”@string/common_device_assistant_language_title” android:key=”wearAssistantLanguage” android:summary=”%s” android:dialogTitle=”@string/common_device_assistant_language_title” />
</com.google.android.apps.gsa.assistant.settings.shared.MainScreenPreferenceCategory>
</com.google.android.apps.gsa.assistant.settings.shared.PreferenceHolder>
</PreferenceScreen>

Kolejną nowością są gesty dla wyszukiwania. Z opisu tej funkcji wynika, że możemy spodziewać się gestów w wyszukiwarce, jak z użyciem przeciągnięcia palcem w dół. Użytkownik ma mieć wybór, gdzie będzie odbywać się wyszukiwanie (w tym wszędzie lub w aplikacjach). Wizualnie na razie po instalacji Google 6.10 nic się nie zmienia. Po prostu, firma z Mountain View przygotowuje się do wdrożenia nowych opcji, ale to nastąpi dopiero za jakiś czas. Jeśli jednak chcecie, to nową wersję aplikacji możecie zainstalować już teraz. Na przykład pobierając jeden z dostępnych plików APK.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij