LeEco zaprezentowało dwa rowery z BikeOS opartym na Androidzie (CES 2017)

Katarzyna Dąbkowska, 2017-01-04 14:35
0

Z okazji tegorocznych targów CES 2017 chińska firma LeEco zaprezentowała dwa nowe rowery z komputerami działającymi pod kontrolą BikeOS, systemie opartym o Androida 6.0 Marshmallow. Smart Bike oraz Smart Mountain Bike trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Cena rowerów nie jest jeszcze znana.

Chińska firma LeEco zapowiedziała z okazji targów CES 2017 dwa nowe rowery, Smart Bike oraz Smart Mountain Bike, z komputerami z procesorem Snapdragon 410 działającymi pod kontrolą BikeOS. System oparty jest na Androidzie 6.0 Marshmallow. Jednoślady posiadają także 4-calowy ekran dotykowy, a także baterię o pojemności 6000 mAh.

LeEco

Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć o aplikacji Here Maps, która pozwala na znalezienie drogi w terenie. Co więcej, dostępna jest także opcja rozmów pomiędzy dwoma rowerami LeEco, jak przykładowo w przypadku walkie-talkie. Można także skorzystać z możliwości odtwarzania muzyki.

Rowery LeEco z kompasem, akcelerometrem i akcesoriami do pomiaru tętna

To nie wszystko – wyposażenie roweru obejmuje również kompas, akcelerometr, barometr, światła, alarm, klakson, czy akcesoria chociażby do pomiarów tętna. Poza tym dostępna jest także aplikacja, dzięki której rower łączy się z telefonem, by rejestrować wszystkie przejazdy. Tak zebrane dane można później udostępnić w serwisach społecznościowych.

Poza wspomnianymi funkcjami LeEco to po prostu rowery z ramą z włókna węglowego. Smart Bike będzie ważył 8,4 kg, natomiast Smart Mountain Bike – 12,4 kg. Jednoślady trafią do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Ich ceny nie są jeszcze znane.

Źródło: fonearena

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.
Android · · · · · · · · · · · ·