Udostępnij
Tweetnij

Kontakty Google 1.6 – co nowego?

Kontakty Google 1.6 to najnowsza aktualizacja aplikacji, z której korzysta pewnie każdy z was. W nowej wersji aplikacji Google wprowadziło całkiem sporo zmian wizualnych. Odświeżono ikonę aplikacji Kontakty, dodano ekran z sugestiami, który zastąpił duplikaty oraz wprowadzono pewne zmiany w oknie ustawień.

Kontakty Google 1.6 to najnowsza aktualizacja aplikacji, z której korzysta pewnie każdy z was. W nowej wersji aplikacji Google wprowadziło całkiem sporo zmian wizualnych. Odświeżono ikonę aplikacji Kontakty, dodano ekran z sugestiami, który zastąpił duplikaty oraz wprowadzono pewne zmiany w oknie ustawień.

Google uaktualniło aplikację Kontakty do wersji z numerkiem 1.6. W tym wydaniu pojawiło się całkiem sporo zmian wizualnych. Zacznijmy od… ikonki.

Kontakty Google 1.6

Starą ikonę Kontaktów zapewne kojarzycie, zgadza się? To ta pierwsza od lewej strony. Na smartfonach Google Pixel miała ona postać jak w środku, a wraz najnowszą aktualizacją wygląda jak ta po prawej stronie. Jest więc w zasadzie niemal identyczna, jak ta z Pixeli, ale Google postanowiło zastosować ciemniejszy odcień niebieskiego koloru.

Kontakty Google 1.5 wprowadziły menu hamburger oraz sekcję Duplikaty, gdzie w prosty sposób można było pozbyć się zduplikowanych kontaktów. W Kontakty Google 1.6 podmieniono sekcję na nową o nazwie Sugestie. To miejsce, gdzie w prosty sposób można dodać nowe kontakty, zarządzać nimi czy nadal usuwać duplikaty. Znalezione duplikaty wyświetlają się od razu, tuż pod ekranem powitalnym.

Kontakty Google 1.6

Aplikacja z numerkiem 1.6 wprowadza również zmiany w ustawieniach. Jeśli się tam udacie, to zauważycie, że opcje Importuj i Eksportuj zostały rozdzielone. Wcześniej była to jedna opcja łącząca dostęp do obu funkcji. Teraz są osobno.

Kontakty Google 1.6 Kontakty Google 1.6

Ostatnią zmianą, o której warto wspomnieć jest dodanie w głównym oknie aplikacji opcji przeciągnij i puść w celu odświeżenia. W zasadzie nie wiadomo, w jakim celu Google to dodało, skoro kontakty i tak cały czas są synchronizowane na serwerach. Ale skoro jest, to warto o tym chociażby wspomnieć.

Kontakty Google 1.6 są już wdrażane poprzez Sklep Play, ale trochę to może potrwać. Jeśli jesteście niecierpliwi, to aplikację zawsze możecie zainstalować z pliku APK. Znajdziecie je tutaj. Pamiętajcie jednak, że aplikacje spoza Sklepu Play instalujecie na własną odpowiedzialność. W razie jakichkolwiek problemów nasza redakcja wam nie pomoże. Dlatego instalowanie aplikacji z plików APK zalecamy tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom urządzeń z systemem Android.

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij