Udostępnij
Tweetnij

Android 7.1.1 – taką wersję Nougata mają dostać Galaxy S7 i S7 edge

Samsung obecnie prowadzi publiczne beta testy systemu Android 7.0 Nougat na Galaxy S7 edge oraz S7 i już niedługo rozpocznie proces aktualizacji dla wszystkich. Okazuje się jednak, że w ramach publicznej aktualizacji Samsung zamierza udostępnić już system Android 7.1.1 Nougat. Taką informację przekazał jeden z pracowników koreańskiego giganta na forum społeczności.

Samsung obecnie prowadzi publiczne beta testy systemu Android 7.0 Nougat na Galaxy S7 edge oraz S7 i już niedługo rozpocznie proces aktualizacji dla wszystkich. Okazuje się jednak, że w ramach publicznej aktualizacji Samsung zamierza udostępnić już system Android 7.1.1 Nougat. Taką informację przekazał jeden z pracowników koreańskiego giganta na forum społeczności.

Samsung Galaxy S7 edge

Kilka tygodni temu Samsung uruchomił na wybranych rynkach publiczny program beta testów – Galaxy Beta Program, w ramach którego wybrane osoby mogą testować system Android 7.0 Nougat na smartfonach Galaxy S7 edge oraz Galaxy S7. Niedawno beta testerzy otrzymali trzecią aktualizację bety, w której m.in. pogrzebano nazwę nakładki TouchWiz i zastąpioną ją Samsung Experience. Program Galaxy Beta Program wkrótce ma dobiec końca. Koreańczycy założyli, że potrwa on do mniej więcej połowy tego miesiąca.

Tymczasem okazuje się, że Android 7.0 Nougat prawdopodobnie nie będzie dostępny dla użytkowników tegorocznych flagowców, którzy dostaną oficjalne uaktualnienie. Ma nim być Android 7.1.1 wydany przez Google’a na początku tego miesiąca. Informację przekazał jeden z przedstawicieli koreańskiego giganta na forum społecznościowym. Dowód widzicie poniżej.

Android 7.1.1 Nougat Samsung experience Samsung Galaxy S7 edge

Android 7.1.1 Nougat, który w tym tygodniu trafił na urządzenia Nexus oraz smartfony Google Pixel, zawiera naprawdę sporo udoskonaleń i nowości. Wprowadza API 25. poziomu, gdzie dodano wsparcie dla skrótów dla akcji na ikonkach aplikacji. Można je wywołać poprzez dłuższe przytrzymanie ikonki palcem. Maksymalnie do jednej aplikacji można przypisać pięć różnych skrótów. Oczywiście, może ich być mniej. Kolejna nowość to wsparcie dla GIF-ów bezpośrednio z poziomu klawiatur ekranowych. Pojawiła się także opcja restart w menu zasilania. Szerzej o nowościach w Androidzie 7.1.1 przeczytacie w tym artykule i tutaj.

W zasadzie można było się domyśleć, że Samsung będzie chciał od razu wdrożyć Androida 7.1.1, ale to oznacza, że pewnie trochę to potrwa. Nie spodziewajmy się, że Koreańczycy udostępnią aktualizację do Nougata dla Galaxy S7 i Galaxy S7 edge w tym miesiącu. Pewnie nastąpi to dopiero po Nowym Roku, bo firma po zakończeniu beta testów i tak będzie potrzebowała nieco czasu na ostatecznie doszlifowanie aktualizacji, która zostanie wydana dla wszystkich. Tym bardziej, gdy ma ona bazować na najnowszym Androidzie 7.1.1, a nie z numerem 7.0, którego testują uczestnicy Galaxy Beta Program.

Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na uaktualnienie. Warto dodać, że aktualizację do Androida 7.1.1 przygotowuje także Sony Mobile dla własnych smartfonów Xperia. W tym przypadku też jednak nie wiadomo nic na temat dostępności aktualizacji dla wszystkich.

źródło: xda-developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij