Udostępnij
Tweetnij

Zaufane kontakty od Google pozwolą sprawdzić bliskim, czy wszystko u ciebie w porządku

Google udostępniło dziś nową aplikację na urządzenia z systemem Android – Zaufane kontakty (Trusted Contacts), które pozwolą wam utworzyć listę najbliższych znajomych lub z rodziny. Osoby te będą mogły uzyskiwać dostęp do waszej lokalizacji. Funkcja z pewnością przyda się w przypadku zagrożenia, na przykład życia lub w innych ekstremalnych sytuacjach.

Google udostępniło dziś nową aplikację na urządzenia z systemem Android – Zaufane kontakty (Trusted Contacts), które pozwolą wam utworzyć listę najbliższych znajomych lub osób z rodziny. Osoby te będą mogły uzyskiwać dostęp do waszej lokalizacji. Funkcja z pewnością przyda się w przypadku zagrożenia, na przykład życia lub w innych ekstremalnych sytuacjach.

Zaufane Kontakty Google

Zaufane kontakty to najnowsza aplikacja Google’a na urządzenia z Androidem. Program działa w bardzo prosty sposób. Po zainstalowaniu aplikacji trzeba stworzyć listę zaufanych kontaktów, na przykład bliskich z rodziny lub znajomych. Osobom tym można umożliwić wysyłanie próśb z informacją o położeniu. W przypadku, gdy wszystko będzie u was w porządku, to będziecie mogli odrzucić taką prośbę. W przeciwnym wypadku lokalizacja zostanie udostępniona. Nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony czy znajdzie się poza zasięgiem internetu.

Osoby z listy utworzonej w aplikacji Zaufane kontakty mogą sprawdzić stan waszego telefonu. Znajdując się w zagrożeniu sami możecie w dowolnej chwili udostępnić lokalizację. Po to, aby bliscy wiedzieli, że coś jest nie w porządku. Zaufane kontakty działają z urządzeniami z Androidem 4.1 Jelly Bean lub nowszym. Aplikację pobierzecie pod poniższym przyciskiem.

playstore1

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij