Udostępnij
Tweetnij

YouTube 11.45 do pobrania. Co nowego?

YouTube 11.45 to najnowsza wersja popularnej aplikacji Google’a, którą możecie pobrać na własne smartfony. Pod względem zmian wizualnych nie wnosi ona zbyt wiele, ale w rzeczywistości firma z Mountain View przygotowuje wiele nowych funkcji, co ujawnia kod źródłowy YouTube 11.45 prześwietlony przez redakcję Android Police.

YouTube 11.45 to najnowsza wersja popularnej aplikacji Google’a, którą możecie pobrać na własne smartfony. Pod względem zmian wizualnych nie wnosi ona zbyt wiele, ale w rzeczywistości firma z Mountain View przygotowuje wiele nowych funkcji, co ujawnia kod źródłowy YouTube 11.45 prześwietlony przez redakcję Android Police.

YouTube na smartfony

YouTube 11.45 wprowadza, a w zasadzie przywraca funkcję, która dostępna była już wcześniej. Mowa o okrągłej ikonce oraz skrótach dla akcji, które wprowadził system Android 7.1 Nougat. Obecnie dostępny tylko na smartfonach Google Pixel, ale już w przyszłym miesiącu ma trafić także na urządzenia z serii Nexus czy Pixela C.

YouTube 11.45

YouTube na Androida oferuje trzy skróty i są to: dostęp do wyszukiwarki, subskrypcji oraz trendów. Android 7.1 pozwala na utworzenie maksymalnie pięciu skrótów dla każdej aplikacji, a więc z czasem Google pewnie coś doda.

YouTube 11.45 ujawnia także planowane funkcje i wśród nich w kodzie pojawiają się informacje o szybkim przewijaniu i cofaniu filmów. Google cały czas eksperymentuje z tym, jak można przewijać wideo w YouTubie i w zasadzie nie może do końca się zdecydować. Na przykład, poprzez dwukrotne stuknięcie ekranu z filmem z prawej lub lewej krawędzi ma umożliwić szybkie przewinięcie o 10 sekund wideo do przodu lub do tyłu.

Kolejne nowości to filtr Dance Party. Ma on pojawić się na ekranie, gdzie uploaduje się filmy. Następnie mamy zgniłe pomidory. Tak, dobrze widzicie. To funkcja związana z ocenami filmów, ale na razie jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie ma to działać w YouTubie.

zgnile-pomidory

YouTube 11.45 zawiera także kolejne wzmianki na temat funkcji powiązanych z nadawaniem wideo na żywo i tutaj można chociażby wspomnieć o nowych uprawnieniach, które zażąda aplikacja. Będzie to chęć uzyskania dostępu do kamery i mikrofonu, na co użytkownik będzie musiał wyrazić zgodę. Potem mamy latarkę, bo dlaczego oglądając film w ciemnym pomieszczeniu nie moglibyśmy jej sobie włączyć? Niedługo będzie to możliwe. Kod aplikacji ujawnia również informacje o zarządzaniu bitratem.

Jak nietrudno zauważyć, Google rzeczywiście przygotowuje się do wprowadzenia funkcji nadawania filmów na żywo bezpośrednio na urządzeniach mobilnych. Nie wiadomo jednak, kiedy to w końcu nastąpi. Możliwe, że jeszcze trochę sobie poczekamy na taką możliwość. Pomimo tego, że coraz więcej wzmianek sugeruje debiut takiej funkcji.

YouTube 11.45 wdrażany jest etapami i jeśli nie chcecie czekać na aktualizację automatyczną poprzez Sklep Play, to zawsze możecie sięgnąć po odpowiedni dla własnego urządzenia plik APK. Znajdziecie je tutaj. Pamiętajcie jednak, że instalujecie aplikacje spoza Sklepu Play na własną odpowiedzialność.

źródło: androidpolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij