Udostępnij
Tweetnij

Android Auto 2.0 teraz w każdym samochodzie

Google jak obiecało, tak zrobiło. Android Auto 2.0 to nowa aktualizacja platformy, która umożliwia uruchamianie oprogramowania bezpośrednio na telefonach bez potrzeby podłączania się do dedykowanego systemu.

Google jak obiecało, tak zrobiło. Android Auto 2.0 to nowa aktualizacja platformy, która umożliwia uruchamianie oprogramowania bezpośrednio na telefonach bez potrzeby podłączania się do dedykowanego systemu.

Android Auto 2.0

Android Auto jest platformą Google’a dla samochodów. Problem był jednak taki, że do jej działania wymagany był dedykowany system, który do najtańszych nie należy. Google postanowiło to zmienić i wraz z aktualizacją Androida Auto 2.0 umożliwia uruchamianie trybu na każdym smartfonie! I nie jest do tego potrzebny drogi sprzęt.

Android Auto 2.0

Android Auto to wygodny tryb kierowcy, który cechuje się dużymi kontrolkami i uproszczonym interfejsem ułatwiającym obsługę w trakcie prowadzenia pojazdu. Znajdują się tu nawigacja, muzyka, pogoda czy telefon. Na liście wspieranych państw znajduje się kilkadziesiąt krajów, ale wśród nich nie ma Polski. Nie oznacza to jednak, że Androida Auto 2.0 nie da się u nas uruchomić. Po instalacji aplikacji z pliku APK tryb działa. Nie wszystko jest spolszczone. W zasadzie to większość interfejsu i ustawień jest w języku angielskim.

Android Auto 2.0 wymaga Lollipopa lub nowszego Androida

Jeśli chcecie wypróbować Androida Auto 2.0 na własnym smartfonie, to wystarczy tylko, że pobierzecie stosowny plik APK dla własnego urządzenia. Funkcja wymaga do działania systemu Android 5.0 Lollipop lub nowszego. Ze starszymi wersjami platformy Google’a nie jest zgodna. Pliki APK znajdziecie tutaj.

źródło: Google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij