Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S6 i S7 z problemami w wysyłaniu maili

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S6 oraz S7 donoszą o problemach z wysyłaniem wiadomości z wbudowanych aplikacji mailowych. Problem może stanowić klawiatura Samsung Keyboard.

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S6 oraz S7 donoszą o problemach z wysyłaniem wiadomości z wbudowanych aplikacji mailowych. Problem może stanowić klawiatura Samsung Keyboard.

Posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S6 oraz S7, którzy używają klawiatury Samsung Keyboard donoszą o problemach z pisaniem i wysyłaniem wiadomości mailowych z wykorzystaniem wbudowanej aplikacji do maila. Przyczyna problemu nie jest znana. Nie wiadomo zatem czy związana jest z aktualizacją systemu operacyjnego, czy może dotyczy bezpośrednio klawiatury.

Samsung Galaxy S7 Edge 20

 

Wspomniany problem dotyczy jedynie aplikacji wbudowanej do maila, jeśli zatem używacie do sprawdzenia wiadomości chociażby Gmaila, nie będziecie mieć raczej kłopotów z pisaniem maili. Jakie dokładnie są to problemy? Jeden z użytkowników Samsunga Galaxy S6 potwierdził, że w jego przypadku opcja autouzupełniania, automatycznego powiększania liter po kropce, automatycznego wypunktowania i zastępowania słów są wyłączone. Aplikacja zdaje się także wymieniać niektóre prawidłowo napisane słowa na błędne. Jako przykład można podać „autocorrect”, które zostało wymienione na „aautocorret”. Natomiast po wpisaniu słowa „with” Samsung Keyboard blokował się i nie chciał pisać dalej wiadomości.

Wspomniany użytkownik telefonu Samsung Galaxy S6 powiedział, że próbował naprawić błędy z wykorzystaniem pomocy technicznej, która zresetowała ustawienia. To jednak w niczym nie pomogło, tak więc należy czekać na aktualizację. Warto wspomnieć, że sytuacja dotyczy jedynie klawiatury Samsung Keyboard. Kłopotów nie doświadczają ci, którzy korzystają z Google Keyboard czy SwiftKey. Najprawdopodobniej zatem problem leży po stronie klawiatury Samsunga, nie zaś po stronie aplikacji do maila.

Źródło: AndroidCentral

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij