Udostępnij
Tweetnij

Sklep Play – szykują się kolejne zmiany w aplikacji?

Sklep Play może doczekać się kolejnych zmian. Plotka powstała po opublikowaniu przez Google wideo, w którym pokazana jest odświeżona wersja aplikacji.

Sklep Play może doczekać się kolejnych zmian. Plotka powstała po opublikowaniu przez Google wideo, w którym pokazana jest odświeżona wersja aplikacji.

Google ciągle wprowadza udoskonalenia do swoich aplikacji. Tym razem jednak nowości, jakie mogą pojawić się w Sklepie Play zostały ujawnione w ramach wideo pokazującego wskazówki dla użytkowników Google Pixel. Czego można się zatem spodziewać?

sklep play

Na pierwszy rzut oka widać, że aplikacja stała się bardziej przejrzysta. Ze strony głównej zniknęły przyciski znajdujące się pod zakładkami Aplikacje oraz Gry. Pojawił się także dział rekomendacji. Kolory w aplikacji są też mniej jaskrawe i bardziej stonowane.

Na samych stronach gier czy aplikacji także dokonano małych zmian. Tyczy się to przede wszystkim przycisku instalacji, który teraz rozciąga się praktycznie na całą szerokość ekranu. Zniknęły także dwa znaczniki znajdujące się pod przyciskiem instalacji. Pozostawiono jedynie dwie informacje – odnośnie oceny użytkowników oraz liczby pobrań. Przycisk narzędzi został przeniesiony poniżej. Tutaj kolory także są bardziej stonowane.

sklep play

Być może faktycznie Google testuje takie zmiany. Z drugiej jednak strony możliwe, że nowy Sklep Play został zaprezentowany jedynie na potrzeby wspomnianego wideo lub modyfikacje są dopiero w fazie testów i nie muszą być udostępnione użytkownikom. Poniżej możecie zobaczyć wspomniane wideo z nową wersją aplikacji. Powyżej natomiast znajdziecie zrzuty ekranu z aktualnie dostępnej wersji.

Źródło: Google, AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij