Udostępnij
Tweetnij

Android 7.1 Nougat Dev Preview wydany. Co nowego?

Google udostępniło system Android 7.1 Nougat Developer Preview, który można wypróbować na Nexusach 5X i 6P oraz Pixel C. Zobaczmy, co się zmieniło.

Zgodnie z zapowiedziami, Google udostępniło testerom system Android 7.1 Nougat Developer Preview (dokładnie jest to wersja z numerkiem 7.1.1). System wprowadza całkiem sporo udoskonaleń i nowości. Obecnie można go wypróbować na urządzeniach Nexus 5X, Nexus 6P i Google Pixel C. Co nowego znajdziemy w Androidzie 7.1 Nougat? Sprawdźmy.

Android 7.1 Developer Preview został udostępniony testerom i już możemy przyjrzeć się nowościom. Niestety, osobiście nie dysponuję zgodnym urządzeniem, na którym mogłabym zainstalować oprogramowanie, dlatego zrzuty ekranowe pochodzą z serwisów źródłowych.

Android 7.1 Nougat Developer Preview – dla kogo?

System w postaci poglądowej dostępny jest na następujące urządzenia:

  • LG Nexus 5X
  • Huawei Nexus 6P
  • Google Pixel C

Finalne wydanie systemu Android 7.1.1 zostanie wydane także w grudniu dla właścicieli Nexusów 6 i 9, Nexus Playera i zgodnych smartfonów Android One. Tymczasem spójrzmy na nowości.

Android 7.1 Nougat Developer Preview – co nowego?

Skróty dla akcji – Android 7.1.1 wprowadza wsparcie dla skrótów do akcji dla aplikacji. Wywołuje się je przytrzymując dłużej palec na ikonce aplikacji. Przykład widać poniżej (to GIF i należy go dotknąć). Dla każdej aplikacji można stworzyć maksymalnie 5 skrótów dla różnych akcji. Funkcja przypomina nieco 3D Touch z iPhone’ów 6s i 7. Co najciekawsze, działa w przypadku używania urządzenia z Google Now Launcher.

Android 7.1 Nougat Developer Preview

Restart w menu zasilania – tak, Google w końcu dodało taką opcję, którą znamy z wielu nakładek. W menu zasilania pojawiła się opcja restartu urządzenia. Niesamowite, że zajęło to aż tyle czasu…

Android 7.1 Nougat Developer Preview

Szybkie ustawienia w powiadomieniach – ekran powiadomień doczekał się więcej miejsca dla szybkich ustawień. Wyświetla się ona w górnej części panelu. Widzimy, że teraz ten element składa się z dwóch rzędów ikon. W prawym górnym rogu pojawiła się ikonka ustawień oraz przycisk do rozwijania panelu. W ten sposób  niżej znalazło się miejsce dla dodatkowej ikonki.

Android 7.1 Nougat Developer Preview

Nowy ekran dla aktualizacji – tak, to miejsce, do którego zagląda niewielu użytkowników Androida, ale Google postanowiło go przebudować. Teraz na ekranie dla aktualizacji jest wyświetlana nie tylko wersja zainstalowanego systemu operacyjnego, ale także informacje o stanie aktualizacji bezpieczeństwa, które wydawane są co miesiąc.

Android 7.1.1 Nougat Developer Preview

Panel dźwięków – tutaj wprowadzono niewielką zmianę, którą widać na poniższym zrzucie ekranowym. Android 7.1.1 wyświetla napisy nad ikonkami.

Android 7.1 Nougat Developer Preview

Zakładka wsparcie w ustawieniach – w sekcji ustawień pojawiła się nowa zakładka – Wsparcie. Widzimy ją na poniższym zrzucie ekranowym. Ma ona pozwolić na uzyskanie pomocy w przypadku problemów, jak i da dostęp do trików oraz porad.

Android 7.1 Nougat Developer Preview

Smart storage – to nowa funkcja, która pozwala zarządzać dostępną pamięcią na dane i szybko usuwać zbędne pliki. Za jednym zamachem można tu pozbyć się wielu plików czy aplikacji.

Android 7.1 Nougat Developer Preview

źródło: 9to5google, androidpolice (2, 3, 4), google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij