Udostępnij
Tweetnij

Google Assistant na dowolnym smartfonie z Androidem 6.0 lub nowszym, ale…

Google Assistant jest funkcją zarezerwowaną na razie tylko dla smartfonów Google Pixel. Okazuje się, że asystenta Google można uruchomić na innych urządzeniach z systemem Android 7.0 Nougat, choć niekoniecznie jest to takie proste.

Google Assistant jest funkcją zarezerwowaną na razie tylko dla smartfonów Google Pixel. Okazuje się, że asystenta Google można uruchomić na innych urządzeniach z systemem Android 7.0 Nougat, choć niekoniecznie jest to takie proste.

Google Assistant animacja

Nowy, cyfrowy asystent Google’a zadebiutował w aplikacji Google Allo i będzie mocno integrować się ze smartfonami Google Pixel. Firma z Mountain View pewnie nieprędko podzieli się tą funkcją ze wszystkimi, ale od czego mamy specjalistów z XDA-Developers, zgadza się?

Użytkownik ukrywający się pod nickiem brianelv postanowił temu zaradzić i udało mu się. Google Assistant można uruchomić na innych urządzeniach niż Pixele. W tym celu należy mieć:

  • urządzenie z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym
  • aplikację Google z numerem 6.5.35.21 lub nowszą
  • i, co jest największym problemem, dostęp do konta roota, co potrzebne jest do nadpisania build.prop (ewentualnie custom recovery w celu sflaszowania)

Szczegóły procesu można znaleźć w źródle informacji. Android Police przeprowadził czynność na Nexusie 6P i dodaje, że dostęp do ustawień Google Assistant wymagał jeszcze uruchomienia Google Now Launcher.

Aktualizacja

Na forum XDA-Developers jest też przepis na aktywację Google Assistant na smartfonach z Marshmallowem. Jest to jeszcze nieco bardziej skomplikowane, ale może chcecie spróbować? Link tutaj. Dzięki Jan za tip!

źródło: xda-developers (via androidpolice)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij