Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.38 beta. Co nowego?

Mapy Google 9.38 to najnowsza odsłona popularnej aplikacji w wersji beta. W ty wydaniu pojawia się niewiele nowości, ale z pewnością warto im się przyjrzeć.

Mapy Google 9.38 to najnowsza odsłona popularnej aplikacji w wersji beta. W ty wydaniu pojawia się niewiele nowości, ale z pewnością warto im się przyjrzeć. Google wprowadziło w nowych mapach sekcję ze zdjęciami jedzenia z restauracji oraz nową sekcję NADCHODZĄCE w Twoje miejsca.

Google cały czas dodaje nowe funkcje do Google Maps i nie inaczej jest w najnowszej wersji beta aplikacji, którą otrzymali testerzy. Mapy Google 9.38, bo z takim numerkiem debiutuje nowa wersja aplikacji, wprowadza dwie nowości widoczne gołym okiem i są to:

  • Sekcja ze zdjęciami potraw z restauracji
  • Sekcja NADCHODZĄCE w Twoje miejsca

Przyjrzyjmy się tym funkcjom bliżej.

Zdjęcia jedzenia. Wszędzie tego pełno w sieci, w szczególności na Instagramie, ale nie mogło ich też zabraknąć w Mapach Google’a. Po wyszukaniu konkretnej restauracji i jej wybraniu zobaczymy kartę informacyjną, gdzie znajduje się adres, godziny otwarcia czy numer telefonu. Nieco niżej pojawia się sekcja W menu i można tu zobaczyć kilka zdjęć potraw, które znajdują się w ofercie danej restauracji. Dotknięcie jednej z fotki rozwija podgląd zdjęć. Tutaj można jeszcze dotknąć dowolne zdjęcie, aby zobaczyć szczegóły. Również związane z prawami autorskimi. Możecie to prześledzić na poniższych zrzutach ekranowych.

Mapy Google 9.38 beta Mapy Google 9.38 beta Mapy Google 9.38 beta

Druga nowość to NADCHODZĄCE. To nowa sekcja, która została dodana w Mapy Google 9.38 w obszarze Twoje miejsca (pomiędzy zakładkami ZAPISANE i ODWIEDZONE). Tutaj znajdują się informacje o miejscach dla nachodzących wydarzeń. Oczywiście, musimy mieć takowe dodane w kalendarzu czy Gmailu, bo w przeciwnym wypadku zostanie wyświetlona informacja: Brak miejsc w nadchodzącymi wydarzeniami. Dodałem jedno na szybko i widzimy, że można w tym miejscu wyświetlić szczegóły wydarzenia z kalendarza. Natomiast dotknięcie ikonki z wydarzeniem skutkuje wyświetleniem ekranu z informacjami o miejscu. Widzicie to na poniższych zrzutach ekranowych.

Mapy Google 9.38 beta Mapy Google Mapy Google

Warto dodać, że wzmianki na temat tej funkcji pojawiły się już wcześniej, w kodzie aplikacji Mapy Google 9.37 beta, ale wtedy jeszcze to nie działało. Za jakiś czas Mapy Google 9.38 zostaną udostępnione w wersji stabilnej, ale jeśli czujecie się na siłę, aby przetestować zmiany w wersji beta aplikacji, to możecie to zrobić m.in. pobierając stosowny plik APK.

źródło: androidpolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij