Udostępnij
Tweetnij

Testy Andromeda odbywają się na tablecie Nexus 9

Wczoraj wspominaliśmy wam, że Google przygotowuje system Andromeda łączący Chrome OS z Androidem. Okazuje się, że oprogramowanie testowane jest Nexusie 9.

Wczoraj wspominaliśmy wam, że Google przygotowuje system Andromeda łączący Chrome OS z Androidem. Okazuje się, że oprogramowanie testowane jest na tablecie Nexus 9.

Andromeda jest nowym systemem operacyjnym Google’a, który ma być połączeniem Chrome OS z Androidem. Serwis 9to5google postanowił poszukać dodatkowych dowodów na jego istnienie i okazuje się, że te są. Wzmianki na temat systemu Andromeda znajdują się w AOSP (Android Open Source Project) Androida 7.0 Nougat.

Można je znaleźć w pliku SurfaceCompositionTest.java służącym do testowania wydajności pod kątem podsystemu graficznego. W tym pliku kilka razy pojawia się słowo Andromeda i Nexus 9. To oznacza, że software testowany jest na tablecie HTC z 2014 roku. Dowiadujemy się, że nowy system potrzebuje w tym teście co najmniej wyniku na poziomie 8.0 punktów. Dla porównania, Android już tylko 4.0 punktów. Nexus 9 z Andromedą zdobywa około 8,8 punktów. Przykładowe wzmianki poniżej.

Google Andromeda Nexus 9 Google Andromeda Nexus 9

Możliwe, że Google rzeczywiście pochwali się nowym systemem operacyjnym już 4 października. Wtedy spodziewamy się przede wszystkim nowych urządzeń firmy z Mountain View, czyli smartfonów Google Pixel oraz Google Home, Google Wi-Fi i Chromecasta Ultra. Nowy OS może zostać jednak zapowiedziany. Aczkolwiek premiera systemu podobno szybko się nie odbędzie. Najpewniej pierwsze urządzenia z tym oprogramowaniem zadebiutują dopiero w 2017 roku.

źródło: 9to5google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij