Udostępnij
Tweetnij

Opera na Androida z nowym wyglądem

Opera w wersji na Androida doczekała się sporych zmian. Kompletnie przebudowany został interfejs użytkownika. Jest też sporo nowych funkcji.

Opera w wersji na Androida doczekała się sporych zmian. Kompletnie przebudowany został interfejs użytkownika. Jest też sporo nowych funkcji.

Opera w wersji na Androida doczekała się sporej aktualizacji, zmieniającej wygląd przeglądarki. Na pierwszy rzut oka widać przede wszystkim odmieniony interfejs użytkownika. Teraz jest on bardziej przejrzysty. Na górze znajduje się nowy pasek do wyszukiwania, poniżej natomiast kilka zakładek z aktualnościami. Kanał aktualności dostosowuje się do interesujących nas treści. Użytkownik może zatem czytać ciekawiące go artykuły, subskrybować kanały i zachowywać niektóre teksty do przeczytania na później.

opera

Pojawiła się także opcja oszczędzania transferu. Można ją znaleźć w rozwijanym Menu w prawym, górnym rogu przeglądarki. Poza tym transfer możemy oszczędzić także dzięki funkcji blokady reklam. Znajduje się ona w ustawieniach wspomnianego oszczędzania transferu. Dzięki niej nasze strony internetowe będą wczytywały się także szybciej. Dodatkowo można włączyć kompresję filmów i w ten sposób jeszcze bardziej uszczuplić korzystanie z transferu.

opera

Poza tym teraz Opera pozwala na tworzenie skrótów do naszych ulubionych stron na ekranie głównym naszego telefonu czy tabletu. Pozwala to na oszczędzanie czasu podczas przeglądania. Ale nie tylko. Dzięki temu możemy obejść konieczność dawania uprawnień niektórym aplikacjom, takim jak przykładowo Facebook. Jeśli stworzymy zatem skrót, i tak będziemy dostawać powiadomienia z serwisu. Do tego zajmują mniej miejsca na naszym urządzeniu oraz przesyłają mniej danych.

opera

 

Dostępna jest także opcja synchronizacji. Dzięki niej możemy uruchomić stronę, zakładkę czy elementy szybkiego wybierania na swoim urządzeniu, na którym mamy zainstalowaną przeglądarkę Opera. Dodatkowym plusem jest także możliwość zmian powiększania stron. Nawet tych, które uniemożliwiają taką opcję.

Jeśli korzystacie z przeglądarki Opera na Androida powinniście już widzieć zmiany. Jeśli jeszcze ich nie widzicie, radzimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Aplikację pobierzecie korzystając z poniższego przycisku.

playstore1

Źródło: Opera

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij