Udostępnij
Tweetnij

Wybuchające Galaxy Note 7 to wina „nudnego” iPhone’a 7

Samsung Galaxy Note 7 sprawił ogromne problemy koreańskiemu gigantowi. Teraz na wierzch wychodzi, że przyczyną mogły być plotki o „nudnym” iPhonie 7.

Samsung Galaxy Note 7 sprawił ogromne problemy koreańskiemu gigantowi. Teraz na wierzch wychodzi, że przyczyną mogły być plotki o „nudnym” iPhonie 7.

Koreański gigant ma aktualnie spory kłopot z wybuchającymi bateriami w smartfonach Samsung Galaxy Note 7. Firma ostatecznie wycofała urządzenia ze sprzedaży i w międzyczasie wymienia je na sprawne telefony. Okazuje się jednak, że problem z wadliwymi sprzętami mógł być spowodowany plotką o tym, że iPhone 7 nie będzie aż tak innowacyjny, jak się tego spodziewano. Koreańska firma postanowiła zatem zaatakować rynek smartfonem, który miałby olśnić użytkowników.

Eksplodujący Samsung Galaxy Note 7

Jak twierdzi serwis Bloomebrg, Samsung zaczął słyszeć plotki o tym, że iPhone 7 wcale nie będzie tak zjawiskowy. Wręcz przeciwnie – ma wyglądać praktycznie tak samo, jak jego poprzednicy, a jego wnętrze miało nie oferować znaczących udoskonaleń. Decyzja, jaka zapadła później, pogrążyła firmę w problemach. Zdecydowano bowiem, że przyspieszą produkcję najnowszego smartfona, którym był Samsung Galaxy Note 7. Telefon miał świadczyć o swojej innowacyjności i tym samym zdeklasować „nudnego” iPhone’a 7.

Nieoficjalnie potwierdzają to także dostawcy. Jak stwierdzili, data premiery urządzenia została przesunięta o 10 dni, tak więc i oni musieli się pospieszyć z produkcją sprzętów. Jak donosi Bloomberg, gdy zbliżała się premiera, zarówno w Samsungu, jak i wśród dostawców firmy ludzie stawali na czubku głowy, żeby dopiąć wszystkie sprawy do końca, a nawet zaczęli nocować w firmie, by nie tracić cennych godzin na dojazdach do pracy. Dostawcy także poinformowali, że byli pod większą presją niż normalnie. Koreańczycy mieli także ciągle zmieniać zdanie na temat specyfikacji urządzenia i przepływu pracy, co dodatkowo wprowadzało ogromny stres. Ogólnie rzecz ujmując – potwierdzono, że współpraca z Samsungiem w tamtym okresie była bardzo ciężka, a przyspieszanie produkcji spowodowało niedociągnięcia.

Koreańska firma nie skomentowała doniesień na temat przesunięcia premiery telefonu Samsung Galaxy Note 7. Na informacje odnośnie plotek o iPhonie 7 przedstawiciele giganta odpowiedzieli:

– Harmonogram wprowadzenia każdego nowego produktu na rynek jest analizowany przez dział mobilny na bazie prawidłowo zakończonego procesu rozwoju oraz gotowości produktu do wejścia na rynek.

Tyle że tym razem ów produkt nie był gotowy, by wyjść na rynek. Nie tak dawno mówiło się, że w samych Stanach Zjednoczonych odnotowano 92 przypadki problemów ze smartfonem Samsung Galaxy Note 7. Wybuchające baterie w tych urządzeniach wywołują jednak więcej szkód. Można tutaj wspomnieć chociażby o palących się samochodach.

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij