Udostępnij
Tweetnij

Chrome 54 beta z odświeżoną nową kartą i sterowaniem filmów w tle

Chrome 54 beta został udostępniony na urządzenia z Androidem i wprowadza całkiem ciekawe nowości. W tym odświeżony widok na nowej karcie.

Google udostępniło poglądowe wydanie Chrome 54 beta, w którym pojawiło się sporo zmian czekających niedługo wszystkich użytkowników tej aplikacji. Odświeżono wygląd nowej karty i dodano możliwość sterowania odtwarzanymi filmami w tle, na przykład z serwisu YouTube. A na tym nie koniec nowości, które Google serwuje w Chrome z numerkiem 54.

Obecnie stabilnym wydaniem Chrome’a jest przeglądarka z numerkiem 53, a tymczasem w ramach beta testów można już testować wydanie z numerkiem 54. Nowa beta wprowadza całkiem wiele zmian i udoskonaleń, z którymi z pewnością warto zapoznać się już teraz. Chociażby po to, aby być gotowym na nie w momencie premiery stabilnej wersji aplikacji, a to nastąpi w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Chrome 54 beta z nowym widokiem na nowej karcie

Otwierając obecnie nową kartę w przeglądarce Chrome widzimy duże logo Google’a, potem pole wyszukiwarki, miniaturki najczęściej odwiedzanych stron, a na samym dole dwie kontrolki: Zakładki i Ostatnie karty. W Chrome 54 beta jest inaczej. Trzy pierwsze elementy nie uległy zmianie, ale potem pojawiają się proponowane treści i znajdziemy tu wiadomości, które też wyświetlane są w aplikacji Google. Oczywiście, z kilku różnych źródeł. Widzimy to na poniższym zrzucie ekranowym.

Google Chrome 54 beta

Możliwość sterowania wideo po wyjściu z Chrome

To na co pewnie wielu z was czekało. Oglądając na przykład film w serwisie YouTube, gdy opuścimy Chrome’a, w końcu pojawia się możliwość pauzowania/wznawiania odtwarzacza filmów. Funkcja przyda się w momencie słuchania muzyki z serwisu. Można to zrobić na ekranie z powiadomieniami. W przypadku mojego tabletu wygląda to tak, ale u was zapewne będzie to wyglądać nieco inaczej.

Google Chrome 54 beta

Co jeszcze wnosi Chrome 54 beta?

Chrome 54 beta wprowadza także wsparcie dla Custom Elements V1 API, które pozwala deweloperom tworzyć własne elementy HTML. Dodano też wsparcie dla BroadcastChannel API zapewniające możliwość komunikacji pomiędzy kartami z użyciem JavaScriptu. Warto jednak dodać, że ze względów bezpieczeństwa, ta funkcja działa jedynie dla kart, na których otwarta jest ta sama strona internetowa, a nie różne.

Chrome 54 beta możecie pobrać na własne urządzenia m.in. ze strony APK Mirror. Pamiętając jednak o tym, że to poglądowe wydanie przeglądarki, a więc zapewne niepozbawione błędów. Możecie czasami natknąć się na pewne problemy lub też nieoczekiwane zamknięcia aplikacji. Innym sposobem na uzyskanie dostępu do wersji beta przeglądarki jest zapisywania się do oficjalnych testów poprzez Sklep Play. Można to zrobić tutaj. Stabilna wersja Chrome 54 z wyżej opisanymi nowościami zostanie wydana za kilka tygodni.

źródło: androidpolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij