Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google niedługo z powiadomieniami o ograniczeniu prędkości?

Mapy Google mogą się wkrótce doczekać nowej opcji w postaci powiadomień o ograniczeniach prędkości. Nie wiadomo, czy funkcja trafi jedynie na Android Auto, czy także do aplikacji w wersji na smartfony i tablety.

Mapy Google mogą się wkrótce doczekać nowej opcji w postaci powiadomień o ograniczeniach prędkości. Nie wiadomo, czy funkcja trafi jedynie na Android Auto, czy także do aplikacji w wersji na smartfony i tablety.

Nie tak dawno świat obiegła wieść, że w aplikacji Mapy Google w wersji na Android Auto pojawią się ostrzeżenia odnośnie ograniczeń prędkości na drodze. Takie informacje były zawarte w aktualizacji z numerem 9.35. To właśnie po niej pojawił się przełącznik umożliwiający użytkownikowi włączenie powiadomień odnośnie wspomnianych zakazów przekraczania danej prędkości. Po jego włączeniu nic się jednak nie działo.

Mapy Google

Okazuje się, że Mapy Google mogą wkrótce doczekać się nowej aktualizacji, w ramach której opcja powiadomień o ograniczeniu prędkości będzie dodana do aplikacji. Skąd ta pewność? Jeden z czytelników serwisu Android Police potwierdził, że funkcja pojawiła się podczas jego podróży samochodem z zainstalowanym systemem Android Auto. Informacja pojawia się w formie znaku wyświetlającego się w dolnej części ekranu.

Nie wiadomo jednak, czy nowa opcja trafi wkrótce do aplikacji i w jakiej formie. Aktualizacja może dotyczyć aplikacji Mapy Google wyłącznie w wersji na Android Auto. Może być jednak i tak, że pojawi się także w wersji na urządzeniach mobilnych z Androidem, czy nawet iOS. Aktualnie nie ma jeszcze doniesień o zmianach. Nie wiadomo też, czy powiadomienia będą informowały jedynie o ograniczeniach prędkości związanych z z daną drogą, czy może będą ostrzegać nas i przed tym, że przekroczyliśmy daną prędkość.

Przypomnijmy, że Android Auto zaprezentowano w zeszłym roku. System można znaleźć obecnie w około 100 różnych samochodach, ale nie jest to tanie rozwiązanie. W trakcie Google I/O 2016 przekazano, że Android Auto będzie można wkrótce uruchamiać także na smartfonach. Wtedy zniknie potrzeba kupowania drogiego systemu z tym oprogramowaniem.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij