Udostępnij
Tweetnij

Android 7.0 Nougat z Easter eggami z Androida 6.0 i 4.4

Android 7.0 Nougat został udostępniony niewielkiej części użytkowników nie tak dawno. Ale już można w nim znaleźć ciekawe Easter eggi, czyli nawiązania do innych produktów. W tym przypadku są to Android 6.0 oraz 4.4.

Android 7.0 Nougat został udostępniony niewielkiej części użytkowników nie tak dawno. Ale już można w nim znaleźć ciekawe Easter eggi, czyli nawiązania do innych produktów. W tym przypadku są to Android 6.0 oraz 4.4.

Dostanie się do Easter eggów nie jest trudne i wystarczy uruchomić czynność. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Najprostszym z nich jest skorzystanie z pomocy aplikacji Activity Launcher, które tworzy skróty dla zainstalowanych aplikacji na ekranie głównym i startuje ukryte działalności.

android nougat easter egg

Kiedy już wybierzemy metodę, możemy zjechać w dół listy czynności i przejść do System UI, wtedy rozszerzyć listę odkrywając aktywności charakterystyczne dla tej kategorii. Na liście znajdziemy między innymi Marshmallow Land. Jest to niewielka minigra, która pozwala na kierowanie małym, białym androidem. Po drodze musimy omijać piankowe przeszkody i w ten sposób zdobywamy punkty. Wystarczy utworzyć skrót i uruchomić aktywność.

W ten sam sposób (poprzez System UI) dostaniemy się do nawiązania do systemu Android 4.4 KitKat. W tym przypadku jednak musimy znaleźć na liście Dessert Case. Tutaj jednak nie mamy do czynienia z minigrą, a wygaszaczem ekranu z nawiązaniem do KitKat. Można go uruchomić z pozycji ustawień ekranu.

Źródło: AndroidHeadlines, zdj. xda-developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij