Udostępnij
Tweetnij

Emoji 4.0 – Unicode prezentuje propozycje dla aktualizacji

Emoji 4.0 zostanie wydane w listopadzie. Konsorcjum Unicode zaprezentowało propozycje dla zmian, jakie zostaną wprowadzone w aktualizacji.

Emoji 4.0 zostanie wydane w listopadzie. Konsorcjum Unicode zaprezentowało propozycje dla zmian, jakie zostaną wprowadzone w aktualizacji.

Konsorcjum Unicode przedstawiło dziś projekt propozycji dla aktualizacji do Unicode 9.0. Według wstępnych ustaleń Emoji 4.0 ma zawierać kilkanaście nowych obrazków. Na liście pojawią się między innymi emoji podzielone na płci, a także nowe flagi i drobne zmiany w już dodanych do Unicode 9.0 obrazkach.

emoji 4.0

Unicode proponuje dodanie męskich lub żeńskich wersji niektórych już istniejących emoji, które obecnie mają tylko jedną wersję w zależności od płci. Znaki te obejmują człowieka w punkcie informatycznym, kobietę ochroniarza, lekkoatletkę, sprinterkę, policjantkę, a także mężczyzn z uszami królika.

Swoje dwa grosze dodały także Apple i Google. Obie firmy zasugerowały, że w aktualizacji Emoji 4.0 należałoby dodać więcej odpowiednich zawodów. Na liście znalazły się takie zawody jak pracownik medyczny, sędzia, pilot, rolnik, kucharz, student, piosenkarz, artysta, nauczyciel, pracownik fabryki, technolog, pracownik biurowy, mechanik, naukowiec, astronauta oraz strażak.

Pojawiły się także propozycje, by kolejne zawody miały różne odcienie skóry. Na liście są między innymi kobiety z uszami królika, golfista czy rodzina.

emoji 4.0

Propozycje dotyczą również nowych flag. Prócz flagi ONZ do propozycji dołączyła również tęczowa flaga.

Na decyzję w sprawie nowych obrazków dodawanych w aktualizacji Konsorcjum Unicode ma czas do 24. października. Emoji 4.0 zostanie wydane w listopadzie.

Źródło: Emojipedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij