Udostępnij
Tweetnij

Google pozwoli modyfikować pasek nawigacji. Funkcja jest ukryta w Androidzie 7.0

Niespodzianka. W systemie Android 7.0 Nougat, który miał premierę dwa dni temu, dostrzeżono funkcję, która umożliwia modyfikowanie elementów na pasku nawigacji. Niestety, rozwiązanie jest ukryte w kodzie.

Niespodzianka. W systemie Android 7.0 Nougat, który miał premierę dwa dni temu, dostrzeżono funkcję, która umożliwia modyfikowanie elementów na pasku nawigacji. Niestety, rozwiązanie jest ukryte w kodzie.

Pierwsze wzmianki na temat funkcji umożliwiającej modyfikowanie paska nawigacji pojawiły się 22 stycznia, ale już 24 lutego, a więc jeszcze przed premierą Android N Developer Preview 1, funkcję usunięto. Z jakiego powodu? Po prostu nie była ona gotowa do wdrożenia.

Co jednak ciekawe, po zmodyfikowaniu systemu, można uzyskać do niej dostęp. Okazuje się, że wszystkie standardowe przyciski na dolnym pasku nawigacji można usunąć. Mało tego, można dodać inne dostępne z menu i są to: przełącznik menu/klawiatury, odstęp, schowek czy dowolny klawisz z klawiatury. Ostatnie z dwóch nie działają i to być może właśnie z tego powodu funkcję ukryto w kodzie systemu Android Nougat. Poniżej zrzuty ekranowe obrazujące działanie funkcji.

Android 7.0 Nougat pasek nawigacji Android 7.0 Nougat pasek nawigacji Android 7.0 Nougat pasek nawigacji Android 7.0 Nougat pasek nawigacji

Trudno powiedzieć, czy możliwość dokonywania zmian na pasku nawigacji pojawi się już systemie Android 7.1, którego premiera odbędzie się jesienią, wraz z nowymi Nexusami i Google Assistant. Jest to możliwe, ale z drugiej strony nie można mieć co do tego pewności. Równie dobrze pasek nawigacji z możliwością dokonywania modyfikacji może pojawić się wraz z Androidem O lub… wcale. Google testuje różne funkcje i czasami te przepadają.

źródło: Android Police

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij