Udostępnij
Tweetnij

Android 7.0 Nougat to również zmiany w emoji

Serwis Emojipedia postanowił pokazać, jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone w dziale emoji. Pojawiły się nowe obrazki, a stare zostały odświeżone.

Serwis Emojipedia postanowił pokazać, jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone w dziale emoji. Pojawiły się nowe obrazki, a stare zostały odświeżone.

Jak już zapewne wiecie, wczoraj Android 7.0 został udostępniony dla urządzeń Google Nexus. Wraz z nowym systemem wprowadzone zostały oficjalnie nowe emoji. Emojipedia postanowiła dokonać porównania obrazków dostępnych w Androidzie 6.0 oraz Nougat. Oto efekty.

emoji 7.0

Po pierwsze – skupiono się bardziej na postaci człowieka. Wcześniej była to glutowata postać, teraz mamy do czynienia z człowiekiem. Mowa tutaj chociażby o emoji policjanta czy tańczącej kobiety. Co za tym jednak idzie – zniknęły neutralne płciowo obrazki i zostały one podzielone na obrazki przedstawiające kobietę lub mężczyznę. Teraz postacie są też wyraźniejsze.

emoji nougat

Pojawiły się także różne odcienie skóry. Wcześniej postać przedstawiona na obrazku miała po prostu dostosowany kolor skóry, teraz pojawiły się oddzielne emoji z osobami o różnym odcieniu skóry i włosów. Na liście są zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Aby dodać kolor skóry wystarczy przytrzymał długo na danym obrazku i wybrać odpowiedni dla nas ton.

emoji 7.0

Na liście pojawiły się także nowe obrazki udostępnione w ramach Unicode 9.0. Są to chociażby facepalm czy selfie, a także sowa, zapasy czy bekon. Pojawiło się także 5 nowych flag, które dołączyły do listy 209 już dostępnych.

Pojawiły się także takie same kształty emoji. Wcześniej niektóre miały zmieniony kształt względem siebie, teraz wszystkie są jednakowe, jednak mają osobny wyraz twarzy. Nie zmienił się natomiast wygląd pistoletu.

emoji 7.0

Pojawiły się także drobne zmiany w wyglądzie już istniejących emoji. Przykładem może być chociażby kupa, a także uśmiechnięta buźka w okularach, jak również banknoty czy kieliszek wina.

Niedługo do listy emoji dołącza także takie, które będą miały męską i damską wersję. Przykładem może być fryzjer, rowerzysta czy kajakarz. Na tej stronie możecie zobaczyć pełną listę obrazków dostępną w Android 7.0 Nougat.

emoji 7.0

Źródło: Emojipedia

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij